Yayınlanma Tarihi :

TOSUN PROJELERİYLE BAŞKANLIĞA HAZIR

TOSUN PROJELERİYLE BAŞKANLIĞA HAZIR
Millet İttifakı’nın CHP’li  Bandırma Belediye Başkan Adayı Av. Tolga Tosun, Ambiante düğün salonunda düzenlediği toplantıyla belediye meclis üyesi adaylarını ve projelerini tanıttı.
Tanıtım toplantısına; CHP Balıkesir milletvekilleri Ahmet Akın, Ensar Aytekin, Fikret Şahin, CHP İl Başkanı Serkan Sarı, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, eski milletvekilleri Namık Havutça ve Mehmet Tüm, İYİ Parti İlçe Başkanı Necmi Sert, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Bahar ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.
Tosun açılış konuşmasında uzun süredir Bandırma’nın sorunlarıyla ilgili çalışmalar yaptığını vurguladı. Önümüzdeki  dönemde Bandırma’nın 50 yılının planlanacağına işaret eden Tosun, şunları söyledi:
“28 yaşından beri bugün için çalıştım. Hem siyasetin içinde, hem STK’ların içinde sizlere Bandırma’ya hizmet etmek için çalıştım. Sizlere hizmet etme fırsatını veren Genel Başkanımıza,  MYK ile Parti Meclisi üyelerine çok teşekkür ediyorum. Bu yola çıkmadan önce birçok araştırmalar yaptım Neye ihtiyacımız var hepsinin araştırmalarını yaptık. Kırsalda daha çok hükümete dayalı sorunlar var. Belediyeden istekleri yol ve alt yapı. Merkezde problem trafik, otopark, çarpık kentleşmeye dayalı yeşil alan ve işsizlik…”
“Çocuklarımıza, kadınlarımıza, engellilerimize ve yaşlılarımıza yönelik projelerimiz var. Daha az maliyetli projelerle yaşamlarına dokunacağız. 160 bin nüfusun tamamının görüşlerine ihtiyacımız var. Yaptığımız projeler toplumun bütününü karşılamalı. Yatırımları adaletli bir şekilde yapmamız lazım. Her bölgenin kültürüne, birikimine göre hareket etmemiz lazım. Bunun için uzmanlaşmış bir belediye meclis üyemiz var. Hizmet için geldik. Önümüzdeki dönem Bandırma’nın 50 yılı planlanacak. 1/1000’lik planlarla birlikte yeni yerleşim yerleri planlanacak. Sanayi gelecek ama bu sanayi yeşil, çevre ve insan odaklı olacak.”
Tosun projelerini şu şekilde sıraladı:
“Alzheimer merkezi ve yaşlı konuk evi.  Bu merkezde evde bakım hizmeti de vereceğiz. Bandırma yaşam alanı kompleksi yapacağız. İtfaiyenin orada bu kompleksi çocuk köyü adıyla kuracağız. Bandırma kent müzesi projemiz var. Bandırma çok zengin bir kültüre sahip, bunları derleyip sergileyerek kaybolmasını önleyeceğiz ve geleceğe taşıyacağız. En önemli projemiz kreşler ve gündüz bakım evleri. Orta ve dar gelirli aileler çocuklarını belediyemize emanet edebilecekler. Kadınlarımız ekonomik ve sosyal yaşama katılma imkanı bulacak. Kapalı semt pazarları yapacağız. Levent, 100. Yıl Paşakonok mahallelerine 3 bin metrekarelik kapalı pazar yeri yapacağız. Üniversite öğrencilerinin barınma sorunu var. Kız ve erkek öğrenciler için yurt projemiz var. Seyir terasları düşünüyoruz. Surların bulunduğu yere yap, işlet devret modeliyle seyir terasları yapacağız.”
“Trafik ve otopark sorununu çözeceğiz. İsmail Ok’un kazanmasıyla birlikte trafik mastır planını yaparak tekrar uygulamaya koyacağız. Bandırma Vapuru projemiz var. Müze şeklinde sergileyeceğiz. Rüzgâr enerjisi il yenilenebilir enerji üretimine devam edeceğiz. Edincik’in kültürünü ve tarihini gün yüzüne çıkarmamız lazım. Kırsal mahallelerimizde sağlıklı organik gıda teşvik ve kontrolü projesi ile teknik arkadaşlarımız kırsaldaki vatandaşlarımıza destek verecek. Kültür Sanat alanında etkinlikleri artıracağız. Kadın ve gençlik dayanışma evleri yapacağız. Amatör sporlara destek vereceğiz. Dursun Başkanımızın projelerini devam ettireceğiz. Livatya plajı projemiz var. Bunların hukuki durumları ve maliyet durumları var. Bunları çözerek zaman içinde yapacağız. Malta ve Cinçukuru da aynı şekilde inşallah Dursun Başkanımın bunları yapmak bize nasip olacak diye düşünüyorum.”(balikesir24saat) 
Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP