Yayınlanma Tarihi :

“TOKİ’NİN GÖZÜ DEVLET HASTANESİ’NDE”

“TOKİ’NİN GÖZÜ DEVLET HASTANESİ’NDE”

CHP Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret Şahin, TOKİ yetkililerinin yaz aylarında Balıkesir Devlet Hastanesi’nin yerini değerlendirmek için geldiklerini; hastanenin  arsasını beğendiklerini ve burada proje gerçekleştirmek istediklerine dair duyum aldığını iddia etti. Şahin, ” Bu zihniyet, buraya zaten ancak AVM yapabilir. Biz buna karşı mücadele edeceğiz. Balıkesir halkı da hastaneye sahip çıkmalıdır” dedi.  

TOKİ yetkilerinin yaz aylarında Balıkesir Devlet Hastanesine  incelemelerde bulunmak üzere geldiği yönünde duyumlar aldığını açıklayan Milletvekili Dr. Fikret Şahin; “Balıkesir’de en nitelikli sağlık hizmetini veren  Devlet Hastanesi’nin önce yatak kapasitesini azalttılar, personel sayısını düşürdüler sonrasında hemşehrilerimizi özel şirketlere ait olan şehir hastanesine gitmeye zorladılar. Bunun sebebini şimdi bize gelen haberlerden daha iyi anlıyoruz. TOKİ yetkilileri arazisi değerli olan Balıkesir Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulunmuş. Balıkesir ve tüm Türkiye’de sağlık hizmetlerini önemsemeyen bu zihniyet, buraya zaten ancak AVM yapabilir.’’ dedi.

“HALK SAHİP ÇIKMALI”

1896 yılından bu yana hizmet veren Balıkesir Devlet Hastanesi’nin yatak ve personel kapasitesinin düşürülmesinin  ardından; hastane statüsünün de A2 sınıfından B2 seviyesine indirildiğini ve gelinen son noktada bilerek işlevsiz hale getirilmesinin planlandığını idida eden Milletvekili Şahin, Balıkesir Devlet Hastanesi’nin kadro ve fiziki imkanlarının geliştirilmesi ve hastane yerine bir alışveriş merkezi veya sağlık hizmeti dışında kullanılacak bir işletmenin açılmaması için tüm Balıkesirliler olarak mücadele edeceklerini açıkladı. Şahin, Balıkesir halkının Balıkesir Devlet Hastanesine sahip çıkması gerektiğini vurguladı. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP