DOLAR31,2522% 0
EURO33,8947% -0.11
STERLIN39,5784% -0.07
FRANG35,3433% -0.04
ALTIN2.050,30% -0,12
BITCOIN1.918.0001.139

TOBB BALIKESİR’E OKUL YAPTIRIYOR

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
TOBB BALIKESİR’E OKUL YAPTIRIYOR

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yıkılan Zağnospaşa Ortaokulu’nun yerine  yaptırılacak 24 derslikli Meslek Lisesinin ihalesi  gerçekleştirildi.

TOBB İnşaat Uygulama Müdürlüğü yetkilileri, Balıkesir Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası’nın girişimleri sonrası  yıkılan Zağnos Paşa İlköğretim Okulu’nun yerine yapılacak okulla ilgili fizibilite çalışmalarını  geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdi. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile TOBB yetkililerinin çalışmaları sonrasında hazırlanan rapor TOBB Yönetim Kurulu’nda kabul edildi.

Yönetim Kurulu’nun onayının ardından TOBB İnşaat Uygulama Müdürlüğü tarafından projenin uygulama safhasına geçilmek üzere 19 Şubat 2020  tarihinde okulun inşaat ihalesi gerçekleştirildi.

Bundan sonraki süreçte ihalenin onaylanmasıyla hızla yapımı tamamlanacak olan okulun 2020-2021 eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi hedefleniyor.

Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu ve Ticaret Borsası Başkanı Ersin Erdoğmuş okulla  ilgili ortak bir açıklama yaparken, ” Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu başta olmak üzere gerek TOBB’de gerekse Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde okula emeği geçen herkese teşekkür ediyor,  okulumuzun eğitim hayatına katkılar sağlamasını diliyoruz” dedi.

Okulun adının TOBB Zağnospaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olması bekleniyor. Bir süre Hatice Fahriye Eğinlioğlu İlkokulu bünyesinde eğitim yapan Zağnospaşa Ortaokulu  yeni yapılan Cumhuriyet Ortaokulu’na taşınmıştı.  (balikesir24saat.com)

 

 

 

YORUM YAP