DOLAR 32,2230 % 0.11
EURO 35,0128 % 0.07
STERLIN 41,0491 % -0.22
FRANG 35,6725 % 0.08
ALTIN 2.417,28 % -0,31
BITCOIN 66.965,99 -2.197
Yayınlanma Tarihi :

TIPKI ESKİSİ GİBİ

TIPKI ESKİSİ GİBİ

Altıeylül Belediyesi Kurtuluş Haftası Etkinlikleri kapsamında Açık Hava Sinema Günleri başladı. ‘Tıpkı eskisi gibi’ sloganıyla başlayan etkinliğin ilk iki gününde “Selvi Boylum Al Yazmalım” ve “Hababam Sınıfı” ile nostalji yaşandı.

Altıeylül Belediyesi Kurtuluş Haftası Etkinlikleri devam ediyor. Bahçelievler mahallesi Asuva park yanında bulunan alanda kurulan açık hava sinemasında vatandaşlar ikram edilen patlamış mısır ve gazoz eşliğinde her akşam 21.00 itibariyle nostalji yaşayacak. “Tıpkı eskisi” gibi sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte izleyicilere nostaljik film bileti de veriliyor. Türk sinema tarihinin unutulmaz Yeşilçam filmlerinin sahneye konulduğu açık hava sinemasının ilk akşamında, Atıf Yılmaz tarafından yönetilen, başrollerinde Kadir İnanır ve Türkân Şoray’ın oynadığı, 1977 tarihli “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmi gösterildi.
Etkinliğin ikinci günü 12 Eylül perşembe akşamı Ertem Eğilmez’in yönetmenliğini yaptığı 1976 yapımı “Hababam Sınıfı Uyanıyor” hep birlikte izlendi.

MAHALLE KÜLTÜRÜ CANLANIYOR
Etkinliğe eşi Cemile Avcı ile birlikte katılan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Renkli anların yaşandığı ve samimi ortamda gerçekleşen etkinlikler iki günde her yaş gurubundan yaklaşık 4 bin kişiyi bir araya getirdi.

Başkan Avcı, ” “Açık Hava Sinema Günleri” ile vatandaşlarımızla bir kez daha bir araya geldik. O eski güzel günleri tekrar yaşatmak, hatırlatmak adına hem de Altıeylül’lü hemşehrilerimizi sosyal etkinliklerle bir araya getirerek, birlik beraberlik içinde mahalle kültürünü tekrar canlandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Etkinlik alanını dolduran vatandaşlarımıza yoğun ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz ” dedi.

SIRADA GÜLEN GÖZLER, SÜT KARDEŞLER VE NEŞELİ GÜNLER VAR

Etkinlikler 13 Eylül cuma akşamı Ertem Eğilmez’in yönetmenliğini yaptığı 1977 yapımlı “Gülen Gözler” filmi ile devam edecek.   14 Eylül cumartesi akşamı yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in yaptığı, Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın “Gulyabani” isimli romanından uyarlanan, 1976 yılı yapımı “Süt Kardeşler” gösterimde olacak.  Etkinlikler 15 Eylül Pazar akşamı yönetmenliğini Orhan Aksoy’un yaptığı 1978 yapımı “Neşeli Günler” filmi ile final yapacak. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP