DOLAR32,1920% 0.03
EURO34,9974% 0.01
STERLIN40,9642% 0.07
FRANG35,3836% 0.1
ALTIN2.510,09% -0,01
BITCOIN71.251,586.219

“TIP MERKEZİ TIBBİYELİ HİKMET’İN ADI İLE ONURLANACAK”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“TIP MERKEZİ TIBBİYELİ HİKMET’İN ADI İLE ONURLANACAK”

CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, seçilmesi halinde  belediye bünyesinde Çocuk Sağlığı ve Tıp Merkezi kuracağını belirtirken, merkeze Milli Mücadele döneminin simge isimlerinden Savaştepeli Tıbbiyeli Hikmet’in adının verileceğini açıkladı. 

CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın 14 Mart Tıp Bayramı’nda Balıkesir Tabip Odası, Balıkesir Diş Hekimleri Odası, Balıkesir Eczacılar Odası ve Balıkesir Veteriner Hekimler Odası’nı ziyaret etti. Balıkesir Tabip Odası’nda hekimlerin taleplerini dinleyen CHP’li Ahmet Akın, “Balıkesir’i yönetmeye başladığımızda sağlık alanında atacağım önemli adımlar olacak” diye konuştu.

“BEN DE KENDİMİ SİZE EMANET EDİYORUM”

CHP’li Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Akın şöyle devam etti:

“Pandeminin öğrettiği çok önemli bir konu var. Sağlık olmadan hiçbir şey olmaz! Doktorlarımız, sağlık çalışanlarımız olmadan da sağlık olmaz! O yüzden Balıkesir’de sağlık alanında yapacağım çok hizmet var. Sizlerle birlikte, sizlerin görüşleri ile Balıkesir’de büyük bir değişimin hep beraber inşallah öncüsü olacağız yani Balıkesir’i yöneteceğiz. Balıkesir sosyal demokrat belediyecilikle tanışacak. ‘Önce insan’ diyeceğimiz yönetim anlayışımız olacak. Atatürk’ün iki büyük mirasından biri olan CHP’nin bir neferiyim, Balıkesir adayıyım. Ulu önderimizin, ‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’ sözünü hiç unutmam. Ben de kendimi size emanet ediyorum.”

“HEMŞEHRİLERİM ÇOCUK HASTANESİ İSTİYOR, KURACAĞIM”

Sağlık Bakanlığı’nın Balıkesir’in sağlık hizmetlerinden mahrum bıraktığı bölgelere dikkat çekerek, eksikliklerin giderilmesi açısından hayata geçirecekleri projeleri anlatan CHP’li Akın, “Toplumumuzu sağlıklı tutmak için verilen mücadele benim için çok kıymetli. Kendi adıma, Balıkesir’i yönetmeye başladığımda sağlık alanında atacağım önemli adımlar olacak. Şehrin dört bir yanında bir araya geldiğim hemşerilerim Çocuk Hastanesi istiyor. Balıkesir’de büyük eksiklik!. Sizlerin desteğiyle, büyükşehir belediyesi bünyesinde Çocuk Sağlığı ve Tıp Merkezi kuracağız.” dedi.

“14 MART SADECE TIP BAYRAMI DEĞİLDİR”

14 Mart Tıp Bayramı’nın Kuva-yi Milliye’nin Başkenti Balıkesir ve Milli Mücadele tarihi için önemine de dikkat çeken CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ülkemizin kuruluşunun, kurtuluşunun her bir tuğlasında Balıkesir’in izi var. Yiğit Balıkesirliler 15 Mayıs’ta İzmir işgal edilince hemen ertesi gün toplanıp direnişe geçiyorlar. 16 Mayıs’ta Kuva-yi Milliye’nin ateşini yakıyorlar. Tıbbiyeli Hikmet ise işgal altındaki İstanbul’da Tıp Fakültesi’nin kuruluş yıldönümünü kutlamak bahanesiyle işgale karşı direniş başlatan adımı atıyor. Sivas Kongresi’nde de mandacılığı reddeden ateşli konuşması ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dikkatini çekiyor. 14 Mart sadece Tıp Bayramı değil Balıkesir’in aynı zamanda Milli Mücadele’deki sembol günlerinden biridir. Tıbbiyeli Hikmet’in adını Balıkesir’de yaşatmak boynumun borcudur. Kuracağımız tıp merkezinin adını Tıbbiyeli Hikmet’in adıyla onurlandıracağız.”

YORUM YAP

CENKHAN SANDIKCIOĞLU14 Mayıs 2024 / 23:51Yanıtla

Yıllar evvel gazete yazarlığımda iki kez TIBBİYELİ HİKMET’in heykelinin dikilmesi için yazılar yazmış öneride bulunmuştum,. Hiç kimsenin umurunde olmadı. Şimdi Balıkes irde Tıbbiyeli Hikmet’in isminin verileceği bir çocuik tedavi merkezi açılacakmış. Tebrik ediyorum. Unutulmasın ki ben bu işe kırk yıl önce teşebbüs etmiştim. O zamanlar, ünlü oğlu Orhan Boran yaşıyordu. Ben unu, bu sebeple Balyıkesir’e getirmek için talip olymiuştum. Gazatede yazılar da yazmıştılm, Kimin umurunda. Bu kez olocak mı acaba. Göreceğiz.