Yayınlanma Tarihi :

TEV AİLESİ İFTARDA BULUŞTU

TEV AİLESİ İFTARDA BULUŞTU

Türk Eğitim Vakfı (TEV) Balıkesir Şubesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeği vakfın bağışçı ve gönülleri ile davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

TEV Balıkesir Şubesi tarafından öğrenciler yararına düzenlenen iftar yemeği yaklaşık 700 kişinin katılımıyla Tuna Plaza’da gerçekleştirildi.

TEV Balıkesir Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Jale Bayraktar, açılışta yaptığı konuşmada gençlerin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı bir kez daha kutladı. Bayraktar, “19 Mayıs 1919’un 100. yılında yine en büyük umudumuz gençlerdir. Hayırseverlerimiz de bu bilinçe TEV’e ve gençlere sahip çıkıyor. Biz de TEV’in 52. yılında daha gelişmiş ve aydın bir ülke için daha umutlu duygular taşıyoruz” dedi.

“BİZ TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ İÇİN ÇALIŞTIĞIMIZA İNANIYORUZ” TEV Mütevelli Heyeti Başkanı Rona Yırcalı, hem milli mücadelenin 100. yılında, hem de Ramazan ayında, TEV ailesi olarak bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını vurguladı. “TEV’e ve ülkemize hizmet etmekten, bu ailenin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum” diyen Yırcalı, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bir çok vakfımız var. Hepsi çok önemli hizmetler görüyorlar. Ama biz Türk Eğitim Vakfı olarak eğitimle ilgili iş yapmamızdan dolayı daha bir ayrıcalığımız olduğunu düşünüyoruz. Çünkü biz gençlerin eğitimi için seferber olduğumuz için Türkiye’nin geleceği için çalıştığımıza inanıyoruz. 96. yılında olan cumhuriyetimizin hayatının yarısından fazlasını Türkiye’ye ve Türkiye Cumhuriyeti’ne hizmet vermiş bir vakıfız. Bu 52 yıl içinde 2 bini yurt dışında olmak üzere 250 bin burs verdik. 30 civarında eğitim tesisi yaptırdık. Bunların içinde İzmir,Trabzon ve Ankara’da yaptırdığımız üç kız yurdumuz var. VakfımızınTürkiye genelinde 14 şubesi bulunuyor. Şubelerimizin varlığına ve çalışmalarına güç katanlar ise kuşkusuz yerel yönetimler , şehrin aydınlık insanları ve onların desteği oluyor”

“BALIKESİR’DE 5 BİN 648 ÖĞRENCİYE EĞİTİM BURSU VERİLDİ”” Benim gönlümde de müstesna yeri olan ilimiz Balıkesir ve çevre illerinde 50 bini aşan burs imkanı sağladık. Sadece Balıkesir’de 5 bin 648 eğitim bursu verdik. Bizim bağışçılarımız hepsi bizim için son derece önemlidir. Biz yapabildiklerimizin hepsini onlar vasıtasıyla yapıyoruz. Bağış ve yardım denildiğinde yalnız maddi imkandan bahsetmiyorum. Aynı zamanda bize fikir veren, bize zamanını ayıran, bize gönüllü olarak çalışan arkadaşlarımızın hepsinin bizim için son derece kıymetli olduğunu ifade ediyorum. Ramazan ayının ülkemize huzur ve barış getirmesini diliyor, hepinize katıldığınız için teşekkür ediyorum”

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE BİR BURS ÖDÜLÜ
İftarda TEV’den burs alan ve eğitim aldıkları okullarda başarılı olan öğrenciler Esra Diker, Delal Altay, Fırat Şahin, Furkan Öztürk, Mugilan Vardarlı, Muhammed Ergün, Nazlı Başar, Neşe İncegil, Onur Kesim, Öznur Köroğlu, Sercan Aslantaş ve Süleyman Çiftçi bir burs ödül almaya hak kazandı. Başarılı öğrencilerin sertifikaları ve ödülleri TEV Mütevelli Heyeti Başkanı Rona Yırcalı ve CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin tarafından verildi.

KATILIM ÜST DÜZEYDEYDİ
İftar yemeğine CHP Milletvekili Fikret Şahin dışında Adalet Komisyon Başkanı Fatih Aksoy, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.İlter Kuş, Sanayi Odası Başkanı Hasan Eğinlioğlu, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Küçükkapdan, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, CHP İl Başkanı Serkan Sarı, İYİ Parti İl Başkanı Nedim Tuna, çok sayıda bağışçı, TEV gönüllüsü ve davetliler katıldı. TEV Genel Müdür Yardımcısı Şenol Özdemir, TEV Kurumsal İlişkiler Müdür Yardımcısı Zeynep Sağlam da iftarda yer aldı.

Bir başka iftara davetli olan AK Parti İl Başkanı Ahmet Sağlam, Balıkesir milletvekilleri Mustafa Canbey, Belgin Uygur ise etkinliğe gecikmeli olarak katıldı.

VAKFIN KURUCULARI DUALAR, MİNNET VE SAYGIYLA ANILDI: Etkinlikte rahmetli bağışçılar ile vakfı kuran, gelişmesine katkıda bulunan merhum yöneticiler de dualar, minnet ve saygıyla anıldı. Sema gösterisinin de yapıldığı etkinlikte konuklara iftar yemeğinin ardından şerbet ve lokum ikram edildi. Coşkun YAMAN(balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP