Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

TEMA VAKFI’NDAN ÇAĞRI : GELİN BİZE KATILIN

TEMA VAKFI’NDAN ÇAĞRI : GELİN BİZE KATILIN

TEMA Vakfı’nın yeni çalışma dönemi başladı. Vakıf gönüllüleri ile çevre dostları kahvaltılı etkinlikte bir araya geldi. TEMA Vakfı İl Temsilcisi Metin Kuter, “Balıkesir ilinde şu ana göre 22 bin gönüllümüz var. Biz umut yeşertmeye sizlerle devam etmek istiyoruz. Gelin gönüllü olun, gelin birlikte umut yeşertelim.” dedi. 

TEMA Vakfı Balıkesir İl Temsilciliği’nin sene başı toplantısı Karesi Belediyesi Logo Kafe’de gerçekleştirildi. Kahvaltılı etkinlik olarak gerçekleştirilen toplantıya 100’e yakın doğa ve çevre gönüllüsü katıldı.

TEMA Vakfı İl Temsilcisi Metin Kuter’in açış konuşmasıyla başlayan kahvaltıda tanışıp, sohbet eden gönüllüler kaynaşıp, samimi ilişkilerin de tohumların attı. Kuter’in çağrısıyla TEMA Vakfına gönüllü kaydı yaptıran doğa dostları tüm etkinliklere etkin katılma sözü verdiler.

Güzel Sanatlar Derneği, İş Kadınları Dayanışma Derneği (İDA-DER),  TÜKODER, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği, BAFAD, Güldeste Türk Müziği Kadınlar Topluluğu, Balıkesir Kent Konseyi Çevre , Şehircilik ve İstihdam Çalışma Grubu, Altıeylül Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Balıkesir Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu ve çeşitli okullardan ögretmenlerin katıldığı etkinlik halk oyunları ile sona erdi.

“BUGÜN HAVA GÜZEL DİYENLER PİKNİĞE GİTTİ AMA …”

TEMA Vakfı İl Temsilcisi Metin Kuter konuşmasında birbirinden önemli mesajlar verdi. Kuter’in konuşmasından önemli bölümler şöyle:

“Bugün hava çok güzel diyen dostlarımız sahillere koştu. Piknik hazırlığı yaptı. Pikniğe gitti. Bugün hava güzel değil. Bugün yağmur yağması biz de paltolarla oturmamız gerekirdi. Bugün sahile , pikniklere giden arkadaşlarımızın iyi düşünmesi gerekir….. Bizler gezegenimizi kurtaran kişilerin içinde olmak zorundayız.Sizlere çok teşekkür ediyorum. “

“BALIKESİR’DE 22 BİN GÖNÜLLÜMÜZ VAR”

“Bizler TEMA Vakfı olarak gezegenimizi yaşanabilir hale getirmek, gezegenimizi korumak için mücadele eden sivil toplum kuruluşlarının en önemlilerin birisiyiz. Dünyada önemsenen en büyük STK’yız… Şu an Türkiye genelinde 1 milyon 90 bin civarında gönüllümüz var. Biz ; 81 ilde il temsilciliği, 306 ilçede ilçe sorumluluğu, 79 mahallede mahalle sorumluluğu, 144 üniversitede Genç TEMA Topluluğu olarak örgütlüyüz. Balıkesir’de il temsilciliği ve 9 ilçede İlçe sorumluluğu olarak örgütlüyüz. Balıkesir ilinde şu ana göre 22 bin gönüllümüz var.”

“1 MİLYONDAN FAZLA FİDAN DİKTİK”

Bu güne kadar; 38 milyon fidan diktik. Balıkesir bölgesinde 1 milyon 250 binden fazla fidan diktik. 5 milyondan fazla öğrenciye eğitim verdik. Bu öğretim yılında 186 sınıfta eğitim çalışması yapacağız. 305 ten fazla doğal varlıklarımızı korumak için dava açtık. Savunuculuk faaliyetleri yürüttük.”

“SİZLERİN DE DESTEĞİYLE 4 ÖDÜL KAZANDIK”

“Sizlerin de desteğiyle yaptığımız çalışmalar sonucunda Genel Merkezimiz kapsamında geçen yıl dört alanda ödül kazandık.Birinci ödülümüz eğitim  alanında. Geçen yıl 12 bin 500 kişiye ulaştık. Okul öncesinden liseye ve yetişkinlere … Bu bir rekor….İkinci ödülümüz gönüllü kaydı konusunda…. İller alanında en fazla gönüllü yapanız… Üçüncü ödülümüz medya konusunda…Yaptığımız çalışmalarla bir yılda 327 defa yerel medyada yer aldık. Bu da bir rekor. Diğer illere büyük fark attık.. Bu konuda ilimizin yerel medya mensuplarına çok teşekkür ederiz… İyi ki varsınız….

Dördüncü ödülümüz Altıeylül İlçe sorumlumuz Gül Dinçer hanıma…. Yeni göreve başlayan ilçe sorumluları kapsamında Umut Vaat Eden ilçe sorumluları alanında ödül kazandı.… Ben de kutluyorum… Çok teşekkür ediyorum. Tüm ilçe sorumlularımız kendilerine düşen görevi yaptı. Bu alanda yeni göreve başlayan Edremit ilçe sorumlumuz Ebru Tunçel hanımı da kutluyorum. Eğitim çalışmaları ve gönüllü kazanımında büyük çalışmalar yaptı. Sizlerle daha büyük başarılar kazanacağımıza inanıyorum. Değerli doğa dostu gönüldaşlarımız.  Biz umut yeşertmeye sizlerle devam etmek istiyoruz. Gelin birlikte umut yeşertelim. Gelin yönetimlerimizde görev alın”

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP