Yayınlanma Tarihi :

TEKNOKENT İÇİN GELEN ÖDENEK 20 MİLYON LİRAYA ULAŞTI

TEKNOKENT İÇİN GELEN ÖDENEK 20 MİLYON LİRAYA ULAŞTI

AK Parti Milletvekili Av. Pakize Mutlu Aydemir, Balıkesir Teknokent’e 3 milyon 895 bin liralık hibe verildiğini açıklarken,  2019 yılı itibarı ile teknokent için gelen ödenek toplamının  20 milyon 218 bin TL’ye ulaştığını bildirdi. 

AK Parti Milletvekili Mutlu Aydemir, “Balıkesir Üniversitesi’nin değerlerini kendi misyon ve değerleri ile daha ileriye taşımak için yapımına geçen yıl başlanan ve geçtiğimiz Ekim ayı itibarıyla çalışmalarına başlayan Teknokent için TBMM bütçe görüşmeleri esnasında ilettiğimiz ödenek talebimize Sanayi ve Teknoloji Bakanımız  Mustafa Varank onay verdi. Teknokent için 3 Milyon 895 bin TL.  hibe onaylandı. ” dedi.

ERDOĞAN VE VARANK’A TEŞEKKÜR ETTİ

Milletvekili Mutlu Aydemir, Balıkesir Teknokent’e 2019 yılı itibarı ile gelen ödenek toplamının  20 milyon 218 bin TL’ye ulaştığını açıklarken,  ” Teknokent, bilgi ve akademik alandaki birikimini sanayi ile buluşturarak ilimizin ve ülkemizin gelişimine ve kalkınmasına sunacak. Firmalarımızın proje geliştirme kapasiteleri Teknokent’lerimiz vasıtasıyla en üst seviyeye çıkacaktır” dedi.

Milletvekili Mutlu Aydemir, Teknokent’in kuruluş aşamasından itibaren başta Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sanayi ve Teknoloji Bakanı  Mustafa Varank’a, geçmiş dönem Ak Parti hükümetlerindeki sanayi ve teknoloji bakanlarına ve  Teknokent’in Balıkesir’e kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP