DOLAR 32,2448 % 0.11
EURO 35,0074 % -0.01
STERLIN 41,3701 % 0.01
FRANG 35,7046 % 0.11
ALTIN 2.427,65 % 0,11
BITCOIN 68.507,25 1.387
Yayınlanma Tarihi :

‘TEK PUSULAMIZ ADALET’

‘TEK PUSULAMIZ ADALET’

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, CHP’nin 75 yıl sonra Balıkesir’i yönetmeye başladığını anımsatırken, “Balıkesir’imizin bize verdiği bu kutsal görevi yerine getirirken belediye hizmetlerimizin herkes için eşit ve tarafsız bir şekilde verilmesine büyük önem göstereceğiz.Herkesin hakkını ve hukukunu koruyarak Balıkesir’i, adaletli bir şehir haline getireceğiz.” dedi.   

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nin ardından Başkan Ahmet Akın’ın başkanlığında ilk Meclis toplantısını gerçekleştirdi. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan dönemin ilk toplantısı; birlik, beraberlik vurgusu ile yapıldı. Başkan Ahmet Akın, 5 yıl boyuncagörev yapacak meclisin açılış konuşmasını yaptı.

 ‘BALIKESİR, 31 MART’TA TARİH YAZDI’

31 Mart’taki yerel seçimlerde Balıkesirliler’in iradesiyle oluşan Büyükşehir Belediye Meclisi’nin hayırlı, uğurlu olmasını dileyerek konuşmasına başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, “Geride bıraktığımız seçimlerde Balıkesir’imizde bir tarih yeniden yazılmıştır. Cumhuriyet Halk Partimiz, 75 yıl sonra hemşehrilerimizin tercihleriyle Balıkesir’imizi yönetmeye başlamıştır. Meclisimizde çoğunluğu bize emanet eden bütün hemşehrilerime şükranlarımı, sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. Yeni dönemimize başlarken ülkemizin kurtuluş ve kuruluş mücadelesinin kahramanı bu gün bu mecliste bulunma olanağını bizlere tanıyan bağımsızlığımız ve özgürlüğümüz uğruna kendi canını ortaya koyan başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum ve tüm gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Değerli meclis üyelerimize, görevlerinde içtenlikle başarılar diliyorum” diye konuştu.

‘TARİHİMİZE YAKIŞIR ŞEKİLDE YÖNETECEĞİZ’

Balıkesir’in geleceği için hep birlikte çalışacaklarını vurgulayan Başkan Ahmet Akın, “Meclisimizde 5 yıl boyunca şehrimizin kaderini belirleyecek önemli kararları hep birlikte alacağız. Bu da bizlere büyük bir sorumluluk yüklüyor. 15 Mayıs’ta, İzmir’in işgali sonrası 16 Mayıs’ta direnişi örgütleyerek Kuvayı Milliye ateşini yakan bir şehrin evlatlarıyız. Balıkesir’imiz tarih boyunca birçok zorluğa göğüs germiş, her daim dimdik ayakta kalmayı başarmış bir şehirdir. Bizler de bu şehrimizi, bu geçmişe yakışır şekilde yöneteceğiz” dedi.

‘İSTİKLAL MADALYASI İÇİN BUGÜNDEN İTİBAREN ÇALIŞMAYA BAŞLIYORUZ’

Mecliste oluşturacakları; birlik ve beraberlik ortamında Kuvayı Milliye’nin başşehri Balıkesir’e yakışır bir 5 yıl geçirileceğini söyleyen Başkan Ahmet Akın, “Milletvekilliğim döneminde, Balıkesir’e kazandırmak için gerçek anlamda mücadele verdiğim ‘İstiklal Madalyası’ için şimdi bu Meclis çatısı altında omuz omuza tekrar beraber olacağız. Meclisimiz ile birlikte ‘Yiğit Balıkesir’imizin hak ettiği ‘İstiklal Madalyası’nı almak için bugünden itibaren çalışmaya başlıyoruz. Her bir meclis üyemizin sağlayacağı katkı ile Balıkesir’imizi hak ettiği yere ulaştırmak için her sorunun üstesinden hep birlikte ayrımsız bir şekilde geleceğiz ve her engeli hep birlikte aşacağız” dedi.

“BALIKESİR’İ ADALETLİ BİR ŞEHİR HALİNE GETİRECEĞİZ”

Toplumun en temel taşı olan adaletin Balıkesir’i yönetirken tek pusulası olacağını ifade eden Başkan Ahmet Akın, “Balıkesir’imizin bize verdiği bu kutsal görevi yerine getirirken belediye hizmetlerimizin herkes için eşit ve tarafsız bir şekilde verilmesine büyük önem göstereceğiz. Herkesin hakkını ve hukukunu koruyarak Balıkesir’i, adaletli bir şehir haline getireceğiz. Balıkesir’imiz için yapacakları çalışmalarda tüm meclis üyesi arkadaşlarıma yürekten başarılar diliyorum. Hepinize ayrı ayrı saygılarımı sunuyor ve teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YÜKÜ AĞIR

Büyükşehir Belediyesi’nin pay sahibi olduğu A.Ş.  ve Ltd. Şti statüsündeki tüm şirketlerle ilgili yetki ve sorumluluk Ahmet Akın’da olacak. Büyükşehir Meclisi’nde oy birliğiyle şirketlerin yetki ve sorumluluğu Ahmet Akın’a verildi.

Pay sahibi şirketler şunlar:

Balıkesir Gayrimenkul Yatırım ve Gıda A.Ş            .

Balıkesir Tarım Ürünleri San. Tic. A.Ş.

BALPAŞ Balıkesir Pamukçu Termal Turizm Tic. A.Ş.

Balbucks Kahve Sanayi Tic. A.Ş.

Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş.

Balıkesir Toplu Konut A.Ş.

BALPARK Tic. Ltd. Şti.

Balıkesir Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş.

Balıkesir Gaz Dağıtım San. Tic. A.Ş.

Tarım ve Kredi Yem Sanayi A.Ş.

AKSA Balıkesir Doğalgaz Dağıtım A.Ş.

Mutlular Enerji ve Tic. A.Ş.

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP