Yayınlanma Tarihi :

TARAFTARDAN REST

TARAFTARDAN REST

Balıkesirsporlu taraftarlar Alihikmetpaşa Meydanı’nda gerçekleştirdikleri basın açıklaması ile takımın kayyuma kalmaması, kapanmaması ve kaostan kurtulması için yetkilileri göreve çağırdı.
“Olumsuz bir durumda ne yapılması gerekiyorsa onu sonuna kadar yapacağız” diyen taraftarlar gerekirse yönetime talip olacaklarını vurguladı.

1966 Taraftarlar Derneği ve Onkolikler adına hazırlanan açıklamayı okuyan Erdinç Karakullukçu, şunları söyledi:
“En son gelinen noktadan sonra anlaşılıyor ki bu şehir bu takıma bir başkan adayı bulamayacak ve kulüp kayyuma kalacak. Ama önümüzde bir aylık süre var. İnşallah bu süre zarfında bir vatan evladı çıkar da kulüp kapanma aşamasına gelmez.Bu saatten sonra geriye dönük olarak konuşmanın o bunu yaptı, şu şunu yaptı demenin hiç bir manası yok.Bu kaosu yaratanların sevabı da günahı da mutlaka vardır. Bu da onlara aittir.
Ama bizleri üzen en önemli olay Balıkesirspor’umuzun siyaset üstü olması gerekirken, maalesef tam tersi siyaseten kullanılıp, ondan sonra da kaderine terk edilmek istenmesidir ki bu olay yıllardır bu şekilde devam etmektedir. Bizler her türlü şartta hep takımımızın yanında olduk ve hiç terk etmedik”

“GELİN HASTAYI AYAĞA KALDIRIN”
“Gelin artık ne olur bu takım için son parasını verenlerin kumbarasındaki parayı verenlerin çoluk çocuğunun nafakasını verenlerin hatırına bir araya gelin ve bu hastayı ayağa kaldırın. Yok bu iş bizi ilgilendirmiyor diyorsanız eğer bu ayıp da size yeter ve ömrünüz boyunca sizlerle beraber yaşar.
Bizler her zaman olduğu gibi bu süreci yine sükunetle ve umutla takip edeceğiz ve sonuna kadar bekleyeceğiz.
Olumsuz bir durumda ne yapılması gerekiyorsa onu sonuna kadar yapacağız .Bundan da hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu takımın gerçek sahibi her zaman taraftarıdır ve bu sonsuza kadar böyle devam edecektir”

“YÖNETİME TALİP OLURUZ”
Taraftarlardan Nurettin Poyraz , “Kongrede aday çıkmazsa biz yönetime talip oluruz, takımı biz küme düşürürüz” dedi. Akigolar, KSK, Elazığspor, Adana-Turbeyler, Bursa Teksas Taraftar grupları da mesajlarla 1966 ve Onkolikler’e destek verdi. Coşkun YAMAN (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP