Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

TANRIKULU’NUN YEĞEN ACISI

TANRIKULU’NUN YEĞEN ACISI

Muğla Fethiye’de kaybolan dağcı Fikret Emre’nin cansız bedenine ulaşıldı.Balıkesir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Hüdayi Tanrıkulu’nun yeğeni olan Emre 14 gündür aranıyordu. 

Fethiye Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü sporcularından Fikret Emre(35) , 12 Mayıs’ta  kaya tırmanışı yapmak için evinden  ayrıldı.  Bir daha kendisine ulaşılamayan Fikret Emre’yi  bulmak için ailesi ve dağcı arkadaşları seferber oldu.  Günler süren çalışmalar sonucu  genç dağcının sırt çantası, cep telefonu ve eşofmanı 6 gün önce Mendos Dağı Maden Ocakları’nda bulundu.

Arama-kurtarma çalışmaları dün de  sürerken, Mendos Dağı’nın  1750 rakımlı zirvesindeki kayalık bölgedeki bir uçurumda Emre’nin cansız bedenine ulaşıldı. Genç adamın cesedi yaklaşık 4 saatlik çalışmanın ardından bulunduğu yerden indirildi. Emre’nin düştüğü kayalık bölgede açlık ve susuzluğa bağlı olarak ölmüş olabileceği belirtildi. Emre’nin cenazesi otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Günlerdir yeğeninden gelecek iyi bir haber bekleyen Balıkesir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Hüdayi Tanrıkulu da bu gelişme  üzerine Fethiye’ye gitti.

balikesir24saat ailesi olarak Fikret Emre’ye Allah’tan rahmet, başta annesi Füsun Tanrıkulu ve gazetemiz yazarlarından Hüdayi Tanrıkulu olmak üzere tüm yakınlarına ve sevenlerine  başsağlığı diliyoruz. (balikesir24saat.com)

 

 

 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP