DOLAR31,1497% 0.14
EURO33,8597% 0.14
STERLIN39,5632% 0.19
FRANG35,3978% 0.15
ALTIN2.041,34% 0,46
BITCOIN1.761.2899.459

TAM KAPANMADA DA 7/24 GÖREV BAŞINDALAR

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
TAM KAPANMADA DA 7/24 GÖREV BAŞINDALAR

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, tam kapanma sürecinde sahada görev yapan Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri ziyaret etti. “Biz Altıeylül Belediyesi olarak her zaman vatandaşımızın, her zaman esnafımızın yanında yer almaya çalışıyoruz. ” diyen Başkan Avcı,  milletin imkânlarını yine millet için kullanmaya gayret sarf ettiklerini dile getirdi.

COVID-19 pandemisi başladığı günden bu yana sahada 7/24 esasına göre görev yapan Altıeylül Belediyesi, tam kapanmayı yaşadığımız şu dönemde de sahada olmaya devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce 7/24 vardiya usulüne göre çalışan Altıeylül Belediyesi, pandemi sürecinde vatandaşların sağlığını ön planda tutarak organize ve tiziz bir çalışma yürütüyor. Ana caddeler her gün ara caddeler ise iki günde bir olmak üzere dezenfekte ediliyor. Kırsal mahallelerde ise haftada en az bir kez olmak şartıyla Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce dezenfekte ve temizlik çalışmaları yürütülüyor.

“HER ZAMAN VATANDAŞIMIZIN VE ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ”

“Biz Altıeylül Belediyesi olarak her zaman vatandaşımızın, her zaman esnafımızın yanında yer almaya çalışıyoruz. ” diyen Altıeylül Belediye Başkanı Hasan  Avcı,  milletin imkânlarını yine millet için kullanmaya gayret sarf ettiklerini dile getirdi. Pandemi sürecinde kapalı olan esnaf için esnafa destek paketi ile birlikte talep eden vatandaşlara da gerekli yardımı yaptıklarını söyleyen Başkan Avcı, “Geçen sene Ramazan davulcularımıza destek verememiştik. Çünkü hazırlıksız yakalanmıştık. Ancak bu sene davulcu kardeşlerimize 2 bin TL destek vererek , merkezdeki bütün mahallelerimizde bir geleneğin de yaşatılmasını sağladık. İnşallah bayramdan sonra da rahat bir sürece girmiş oluruz. Bu süreçte zarar görmüş esnafımıza ve vatandaşlarımıza yardım kolisinden tutunda farklı desteklere kadar elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz.  İnşallah bundan sonra da aynı şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

“ALGEM İLE 7 BİN AİLEYE DESTEK “

Pandemi süreci öncesi ve sonrasında en aktif çalışan birimlerden bir tanesi olan ALGEM ile ilgili de konuşan Başkan Avcı “ALGEM sadece Ramazan-ı Şerif’te değil 12 ay boyunca vatandaşımızın yanında yer almaya çalışan bir birimimiz. Biz ALGEM birimimiz ile bir taraftan aileler, diğer taraftan çocuklar ve yaşlı vatandaşlarımız olmak üzere Altıeylül sınırları içerisinde yaşayan ve ‘benim derdim var, ben garibim, benim ihtiyacım var’ diyen gerçek ihtiyaç sahiplerinin yanında yer alacağız. Bu sene içinde 7  bine yakın aileye yardımcı olduk. İnşallah sene sonuna kadar bu yardımın ciddi manada, ciddi oranlara ulaşacağına inanıyorum. Bunun yanında ‘Hayallerime Işık Ol’ gibi projelerle de çocuklarımızı mutlu etmeye çalışıyoruz.” dedi.

Ayrıca Başkan Avcı, ihtiyaç sahibi vatandaşların 444 06 09 ve 0533 154 01 01 numaralı hatlara bildirilmesini rica etti.

YORUM YAP