Yayınlanma Tarihi :

‘TALİHSİZ OLAY’ SONRASI BİR DE ‘İLETİŞİM HATASI’

‘TALİHSİZ OLAY’ SONRASI BİR DE ‘İLETİŞİM HATASI’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın yanlışlıkla belediye başkan adayı Selman Hasan Arslan’ın disiplin kuruluna verildiğini açıklaması Edremit’te infial yarattı.   CHP İl Başkanı Serkan Sarı , Arslan’ın değil Cahit İnceoğlu’nun disiplin kuruluna sevk edildiğini bildirdi.  Arslan ise, son olayların partilileri iyice kenetlediğini söyledi. 

Geçtiğimiz günlerde Akçay’da seçim bürosu açılışında ezan okunurken yaşanan olay sonrası CHP Genel Merkezi tarafından ‘’kesin ihraç’’ talebiyle Disiplin Kurulu’na sevk edilen Akçay eski Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu için açıklamada bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ın sehven Hasan Arslan’ın adını kullanması bir kez daha ortalığı karıştırdı. CHP Edremit İlçe Başkanlığı’nda İl Başkanı Serkan Sarı’nın da katılımıyla basın toplantısı düzenlendi.  Toplantıya Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, İlçe Başkanı Tayfun Gerkuş ve CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan da katıldı.

“İLETİŞİM HATASI “

Yaşanan ‘talihsiz olay’ nedeniyle üzgün olduğunu belirten İl Başkanı Sarı,  şunları söyledi:

“Hepinizin bildiği gibi bugün genel merkezimiz tarafından bir yanlışlık yapıldı. Bazen böyle iletişim hataları olabiliyor ne yazık ki. Akçay’da yaşanan ve hiçbir şekilde tasvip etmediğimiz olay sonrası, Akçay eski Belediye Başkanımız Sayın Cahit İnceoğlu’nu kesin ihraç talebiyle Disiplin Kurulu’na sevk ediyoruz. Bununla ilgili açıklamayı yapan Genel Başkan Yardımcımız Sayın Faik Öztrak, Cahit İnceoğlu yerine Selman Hasan Arslan başkanımızın ismini okumuştur. Tabii bu durum Edremit ilçemizde bir infiale neden oldu ama derhal düzeltme yapıldı. Bunu sizlerle paylaşmak için buradayız. Edremit’te Hasan başkanın seçimi kazanacağından en ufak bir şüphe duymuyorum. Kendisi bugün aynı zamanda kayınpederini kaybetti. Hem başsağlığımı yineliyorum hem geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum hem de başarılar diliyorum” dedi.

“BU OLAYLAR BİZİ BİRBİRİMİZE KENETLEDİ”

CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Hasan Arslan ise bu konuda şu açıklamayı yaptı:

“Sehven de olsa böyle sürpriz bir açıklamayla karşılaştık. Bütün televizyon kanallarında da yayımlandı bildiğiniz gibi. Ancak daha sonra düzeltme yapıldı Genel Merkez tarafından. Tabii olmamasını arzu ederdik ama oldu. Yapacak bir şey yok. Sayın Faik Bey’e de kızgın falan değiliz. Siyasette bunlar olabilir. Ben her zaman yaşanılan hadiselere iyi yönünden bakan birisiyim. Geçtiğimiz gün Akçay’da yaşanan talihsiz ve hiçbir şekilde tasvip etmediğimiz hadisenin ardından bu olayın da üzerine gelmesi, bizi daha da birbirimize kenetlemiş durumda. Bunu bir nazar boncuğu olarak görüyorum”

CHP’DEN BİR DE YAZILI AÇIKLAMA

CHP İl Başkanı Serkan Sarı Akçay’daki olayla ilgili kamuoyuna  yazılı bir açıklama yaptı. Bu açıklama şöyle:

“Sizleri 8 Mart 2019 cuma günü Akçay’da gerçekleşen, partimizin ve İl Başkanlığımızın  tasvip etmediği, kesinlikle onaylamadığı olayın akibeti hakkında bilgilendirmeyi borç biliriz. Milletvekillerimiz okunan sela  sebebi ile konuşmasını tamamlayarak,  gerekli hassasiyeti göstermiştir. Fakat partimiz ile hiçbir ilgisi ve alakalı olmayan bir şahıs görünen o ki provokasyon amaçlı olarak başkanımıza bir takım söylemlerde bulunmuştur. Başkanımız  dün basın açıklamasında belirttiği gibi okunan sela sebebi ile konuşmayı anlayamayan fakat kendisine bir destek söyleminde bulunduğunu düşündüğü şahsa cevap vermiştir. Kuva-yi Milliye şehri Balıkesir’de bizler asla böyle bir söylemi kabul etmeyiz. Edremit Belediye Başkan adayımız Selman Hasan Arslan kullanılan sözleri hiç anlamadığını,  iştirak etmediğini ve katılmadığını  ertesi gün yaptığı basın açıklamasında da kesin bir dille ifade etmiştir. Millet ittifakı adayımız Arslan’ın  ülkemize  ve bayrağımıza olan bağlılığını onu tanıyan herkes çok iyi bilir. Bu şahıs hakkında da emniyet güçleri gerekli işlemleri yapmıştır. Bizlerde bu provokasyonun takipçisi olacağız, konu hakkında gelişmelerinde kamuoyu ile paylaşacağız. Maalesef  Cahit İnceoğlu adlı partilimizin okunan sela ile ilgili  ifadelerinde ki saygısızlığı, anlamsızlığı, partiliye ve  partimize yakışmayan tavırları da üzüntü ile tespit  etmiş bulunmaktayız. Kendisinin ifadelerini kesinlikle kabul etmiyor  ve esefle kınıyoruz. CHP Balıkesir İl Başkanlığı olarak kendisini kesin ihraç talebi ile tedbirli olarak disiplin kuruluna vermeye oy birliği ile karar vermiş bulunmaktayız. İnceoğlu, bundan böyle partimiz ile ilgili hiçbir etkinliğe ve organizasyona katılamayacaktır, partimiz adına hiçbir yerde açıklama yapamayacaktır. Kendisinin bu ifadelerini partimiz ile ilişkilendirmemenizi rica ederiz. Kamuoyuna duyurulur” (balikesir24saat) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP