Yayınlanma Tarihi :

SYAL’İN MEZUNİYET GÜNÜNDE YIRCALI’DAN MÜJDELER

SYAL’İN MEZUNİYET GÜNÜNDE YIRCALI’DAN MÜJDELER

Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi, 33. dönem mezunlarını törenle uğurlarken, okulun hamisi A. Rona Yırcalı öğrencilere kapalı spor salonu ve burs müjdesi verdi. Törende okulun  kurucusu merhum iş insanı A.Sırrı Yırcalı da bir kez daha rahmetle anıldı.

Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleştirilen 33. Dönem mezuniyet törenine  Yırcalı ailesi adına iş insanı A.Rona Yırcalı,  oğlu Sinan Yırcalı, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Volkan Altınöz, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Karakaş, önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, veliler, öğretmenler, mezunlar öğrenciler katıldı.

BU YIL 155, TOPLAMDA 6 BİN 47 MEZUN

Törende konuşan iş insanı A.Rona Yırcalı, “1985 yılında okulun temeli atıldı. 1987’de de eğitime başlandı. Gençlerimiz 33. mezunlarımız. Bu 33 yıl içinde 6 bin 47 gencimiz bu eğitim yuvasında eğitim görmüş. Bu sene 87’si kız, 58’i erkek 155 gencimiz mezun oluyor.” dedi.

“SPOR SALONUNUN TEMELİ ATILIYOR”

Binanın deprem şartlarının değişmesinin ardından yıkıldığını belirten Yırcalı, aynı yere yeni bir ana bina, yemekhane ve konferans salonu yapıldığını anımsattı. Yırcalı, kapalı spor salonunun temelini de atacaklarını ve yeni eğitim öğretim yılına yetiştireceklerini sözlerine ekledi. Yeni binanın SYAL mezunu mimarların, inşaat mühendislerinin katkısıyla yapıldığını anımsatan Yırcalı, bunun yeni mezunlara örnek olmasını diledi.

SIRRI YIRCALI BURSU

Bu seneden itibaren liseyi ilk üçte bitirecek öğrencilere “Sırrı Yırcalı bursu” adı altında burs vereceklerini açıklayan Yırcalı, “Bu burs sistemi TEV’in belirlediği aylık ödemeler altında yapılacak. Öğrencilere ihtiyacı olsun ya da olmasın bir ödül olarak 9 ay boyunca 3 bin lira burs verilecek. Burs rakamı duruma göre yükselecek. “ diye konuştu.

Tören, mezun öğrencilerin  diplomalarını alması ve kep atma seremonisi ile devam etti. Öğrenciler mezun olmanın gururunu ve heyecanını aileleri ve arkadaşlarıyla paylaştı. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP