DOLAR31,1039% 0.19
EURO33,6730% 0.13
STERLIN39,4051% 0.04
FRANG35,2718% 0.1
ALTIN2.030,91% -0,08
BITCOIN1.619.193-0.404

SYAL’DE MEZUNİYET COŞKUSU BİR BAŞKA

Yayınlanma Tarihi :
SYAL’DE MEZUNİYET COŞKUSU BİR BAŞKA

Balıkesir’in en köklü ve başarılı okullarından Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesinde mezuniyet coşkusu yaşandı. Okulun tören alanında bir araya gelen öğretmenler, öğrenciler ve veliler bu büyük coşkuya ortak oldu.

Düzenlenen mezuniyet törenine çocuklarının heyecanına ortak olan öğrenci velileri yanı sıra okulu yeniden yaptıran Yırcalı ailesini temsilen Sinan Yırcalı, Ak Parti Milletvekili Adil Çelik, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü, SYAL Mezunlar Derneği Başkanı Sedef Sever Yavuz, Okul Aile Birliği Başkanı Serap Uras ve çok sayıda davetli katıldı.

“YIRCALI AİLESİNE MİNNETTARIZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlaya törenin açılış konuşmasını Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ali Duran yaptı. Kızının da SYAL’den mezun olma heyecanını yaşayan AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, “Bu okul yapılırken Karesi Kaymakamımız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz şimdi ki Valimiz Hasan Şıldak , bir de Ersin Yazıcı Valimiz çok emek verdi, çünkü Rona Yırcalı Beyle defalarca görüştü. Öncelikli olarak onlara teşekkür ediyorum. Şehrin gözbebeği bu okul en kısa zamanda bitirilmesi ve tamamlanması için bütün şartlar bütün imkanlar seferber edildi. Rona Bey ve onun şahsında Yırcalı ailesi yapılması gereken ne varsa fazlasıyla yaptılar. Mali tabloyu da biliyorum. O paranın yüzde birini harcayanların dolaştığı ortamda gerçekten çok ciddi paralar harcadılar. Biz veliler olarak çocuklarımızı burada okutmuş insanlar olarak onlara minnetimizi sizin adınıza ifade etmek istiyorum. Yırcalı ailesine teşekkür ediyorum. Yırcalı ailesi Balıkesirli bir aile. Balıkesir’in siyasetine de ticaretine de yıllarca sosyal hayatına da hizmet etmiş Balıkesir’de kazanmış Balıkesir’i hiç unutmamış ve Balıkesir’e hizmet etmiş, inşallah bundan sonra da hizmet etmeye devam edecek Başkalarına da rol model olmaya devam edecek. Allah sayılarını arttırsın diyorum.. Hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.

YENİ BİNANIN İLK MEZUNLARI

Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen mezuniyet töreninin ardında konuşan Sinan Yırcalı’da “2022 yılı mezunlarımızı verdik. 150’den fazla mezunumuz var. Kendileri de üniversite sınavlarını yeni bitirdiler. Onların heyecanlarını ortak olmak bizim için de gurur vericiydi. Aynı zamanda bu okul binasında ilk eğitim-öğretim yılı oldu. Öğrenciler öncelikle Pandemi ile başlayan arkasından da yeni binaların alışmaları ile geçen 1.5 2 yıllık bir süreç atlattılar. Ama son derece bizi gururlandıran mezunlarımızın çizdiği, mezunlarımızın teknik projelerini hazırladığı bir proje oldu. Bu bizim için de ayrıca hem bir gurur kaynağı hem de 80’lerden beri yetişen öğrencilerimizin memlekete faydalı olduklarını okullarına faydalı olduklarını görmek bize ayrıca sevindiriyor” dedi.

Törende ilk üçe giren Fatma Sude Dündar, Berat Kağan Anar ve Cemre Turhan’a ödüllerini Sinan Yırcalı ve Adil Çelik tarafından sunuldu.  (balikesir24saat.com)

YORUM YAP