DOLAR31,1455% 0.13
EURO33,8271% 0.07
STERLIN39,5441% 0.13
FRANG35,4286% 0.23
ALTIN2.032,61% 0,03
BITCOIN1.780.6244.243

SUSURLUK’TAKİ ÇOCUKLARIN ÇIĞLIĞI İZMİR’DEN DUYULDU

Yayınlanma Tarihi :
SUSURLUK’TAKİ ÇOCUKLARIN ÇIĞLIĞI İZMİR’DEN DUYULDU

Balıkesir Susurluk’ta  yaz kış çadırlarda yaşayıp ormandan kontrollü ağaç kesip mangal kömürü üreten işçilerin çocuklarına İzmir Lions Kulüplerinden yardım yağdı.   Zor şartlarda, çamur içerisinde kalan yaşam alanları çevresinde soğuklarla da mücadele edip ailelerine destek olmaya çalışan çocuklara, bir minibüs dolusu giyecek, kitap, kırtasiye yardımı yapıldı.

İzmir Karşıyaka Yalı Lions Kulübü, Balıkesir’in  Susurluk ilçesi kırsal mahallesi Alibey’de 2 yıldır çadırlarda zor şartlarda yaşam savaşı veren 40 çocuğun yardım çığlığına el uzattı. Taşımalı eğitim ile komşu köylerdeki okullara giden, internet olmadığından  derslerini takip edemeyen çocukların başta giyim olmak üzere ihtiyaçları belirlendi.

Karşıyaka Yalı Lions Kulübü’nün yaptığı çağrıya başta 118 R Yönetim Çevresi Genel Yönetmen Adayları Ayhan Seyfeli ve Yakup Özdanon olmak üzere tüm kulüplerden destek geldi. Kampanya çerçevesinde tüm çocuklara bot, kışlık kaban, eşofman takımı, giysiler, çocuk kitapları, kırtasiye malzemeleri  alındı. Çadırların altına de su ve ısı geçirmez plastik petler temin edildi.

Toplanan malzemeler Lionların katılımı ile Alibey mahallesine götürülerek dağıtılması için Muhtar Barış Memiş’e teslim edildi. Çadırların olduğu yere de giden Lions Kulübü üyeleri, yaşam koşullarını yerinde incelerken bilgiler aldı.

Yapılan yardımların gerçek ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştığını belirten Karşıyaka Yalı Lions Kulübü Başkanı Hakan Akyıldız “ Nerede bir ihtiyaç sahibi varsa Lions ekipleri de oraya ulaşmaktadır. Geçtiğimiz aylarda deprem bölgesinde çok yoğun çalıştık. Bu kez Alibey’deki orman işçisi ailelerinin çocuklarının yardım taleplerini duyduk. İzmir’deki kulüplerimiz destek oldu, çocukların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak malzemeler toplayıp yerine ulaştırdık. Köyde internet imkanı olmadığından çocuklar uzaktan eğitimi hiç takip edemiyor. Bunun için de bir girişim başlattık, geleceğimiz çocuklara her zaman sahip çıkmayı sürdüreceğiz. Bizlere destek olan Lions dostlarımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

YORUM YAP