DOLAR27,1479% 0.08
EURO29,0073% 0.11
STERLIN33,2632% -0.3
FRANG29,9750% -0.04
ALTIN1.680,29% 0,34
BITCOIN728.1580.557

SUSURLUK’TA BARUT, GÖNEN’DE ACAR

Yayınlanma Tarihi :
SUSURLUK’TA BARUT, GÖNEN’DE ACAR

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Balıkesir’deki ilçe kongreleri haftasonu Susurluk ve Gönen’le sürdü. Susurluk’ta Bekir Barut’la Murat Kula,  Gönen’de Ünsal Acar ile Özgün Özen yarıştı. Barut ve Acar yeniden başkan seçildi.

SUSURLUK KONGRESİ

CHP Susurluk İlçe Başkanlığının olağan kongresi cumartesi günü Susurluk Kongre ve Kültür Sarayında yapıldı. Balıkesir Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ensar Aytekin‘in divan başkanlığını üstlendiği kongrede mevcut başkan Bekir Barut ile belediye meclis üyesi  Murat Kula‘nın listeleri yarıştı. 137 delegeden 127’si seçime katıldı. Barut 76 oyla yeniden başkan seçilirken, Kula 49 oy aldı, bir oy geçersiz sayıldı.

YENİ YÖNETİM

Yeni yönetim kurulunda Sema Acar, Bilal Akçalar, Mine Bozkan, Levent Cankır, Soner Çavgalar, İlhan Çıldır, Ayhan Keni, Hüseyin Ökmen, Ece Sıla Özer, Sinan Seçal, Zekai Terzioğlu ve Vijdan Topağaç yer aldı.

İL DELEGELERİ

19 kişilik il delegasyonu ise Bekir Barut, Zekai Terzioğlu, Alev Çobankuyu, İzzet Özdemir, Eray Sarı, Levent Cankır, Ayhan Keni, İsmail Şafak, Vijdan Topağaç, Levent Ermiş, Kemal Ayyıldız, Kaya Kural, Gürdal Ergen, Fikret Gürece, Adnan Yalçınkaya, Erhan Çınar, Hakan Yıldırım Semizel, Diler Yakut ve Sema Acar‘dan oluştu.

Kongreye İl Başkanı Erden Köybaşı, Balıkesir milletvekili Serkan Sarı, önceki dönem milletvekillerinden Namık Havutça ve Mehmet Tüm, ilçe başkanları ve partililerin yanısıra Susurluk’un İYİ Partili Belediye Başkanı Nurettin Güney de katıldı.GÖNEN KONGRESİ

Gönen İlçe Başkanlığı Olağan İlçe Kongresi, pazar günü Ömer Seyfettin Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. İki adayın yarıştığı seçimlerde beyaz liste ile yarışan mevcut İlçe Başkanı Ünsal Acar geçerli 188’in oyun 128’ini alarak güven tazeledi. Mavi liste ile seçime giren Özgün Özen delegelerin 60’ından oy almayı başardı.

Balıkesir milletvekili Serkan Sarı’nın divan başkanlığını yaptığı kongrede CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın da ilçe delegesi olarak oy kullandı ve il delegesi seçildi.

YENİ YÖNETİM

Ünsal Acar başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda Kaan Aktay, Samet Arıker, Mustafa Biçer, Oğulcan Birgül, Aytek Çınar, Serim Dedelioğlu, Bünyamin Efe, Özlem Kale, Yaren Kozaklı, Gülgün Köroğlu, Öğünç Küçükkoyuncu, Fercan Özşahin, Derya Şallı ve Taner Şenoğlu yer aldı.

İL DELEGELERİ 

Ünsal Acar, Ahmet Akın, Kaan Aktay, Erdal İbrahim Arcan, Samet Arıker, Mustafa Biçer, Bülent Birgül, Oğulcan Birgül, Aytek Çınar, Nazmi Çınar, Naim Demir, Bünyamin Efe, Seçim Gider, Ahmet Gündoğdu… (balikesir24saat.com)

YORUM YAP