Yayınlanma Tarihi :

SUÇ ÖRGÜTLERİNE DARBE

SUÇ ÖRGÜTLERİNE DARBE

Balıkesir ve ilçelerinde suç işlemek amacıyla örgüt kuran, silah ve uyuşturucu kaçakçılığı ile tefecilik yapan 21 kişi yakalandı.

Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele (KOM)  Daire Başkanlığı koordinesinde Balıkesir KOM Şube Müdürlüğü, Bandırma, Edremit ve Ayvalık KOM Grup Amirlikleri görevlilerince il genelinde TCK 220 (Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak), 6136 SKM Silah Kaçakçılığı/Ticareti, TCK 188 Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal veya Ticareti Yapmak, TCK 241 Tefecilik Yapmak ve Nitelikli Yağma suçlarını önlemeye yönelik yapılan çalışmalarda Balıkesir, Gönen, Edremit ve Ayvalık Cumhuriyet Başsavcılıkları koordinesinde 10 ayrı soruşturma başlatıldı.

Yürütülen soruşturmalar kapsamında; il merkezinde 14, Edremit’te 3, Gönen’de 2, Ayvalık’ta 1, İzmir’de 1 ve Manisa’da 1 şüpheli olmak üzere toplam 22 şüpheliye yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi.

21 şüpheli yakalanarak gözaltına alınırken, bir şüpheli ile ilgili yakalama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Yakalanan şüphelilere ait ikamet, işyeri ve araç aramalarında toplam; 12 tabanca, 4 tüfek, 706 adet fişek, 10 adet bıçak, 71,69 gram esrar, 45,50 gram metamfetamin, 1,20 gram kokain, 380 adet sentetik ecza hap, 7 adet flash bellek, 2 adet payp ele geçirildi. Operasyon sonrası yapılan açıklamada suç ve suçluyla mücadelenin  kararlılıkla sürdürüleceği bildirildi. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP