Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

SU NÖBETİ’NE EDREMİT’TEN DESTEK

SU NÖBETİ’NE EDREMİT’TEN DESTEK

Edremit Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu, Çanakkale’de Atikhisar Barajı su toplama havzasındaki maden faaliyetine karşı başlatılan “Su Nöbeti”ne destek verdi.

“FERMAN PADİŞAHINSA DAĞLAR BİZİMDİR”

Edremit’ten Çanakkale’ye giden Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu, “Ferman padişahın ise dağlar bizimdir”, “Orman madene feda ediemez”, “Kazdağları’nın üstü altından değerlidir”, “Talanın adı altın madenciliği” yazılı pankartlar taşıdı.

Edremit Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu’nu nöbet alanında CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcıları İrfan Mutluay ve Rebiye Ünüvar’ın yanı sıra çok sayıda doğa sever karşıladı. Su Nöbetine destek olmak için Edremit’ten gelen doğa severlere Başkan Yardımcısı Mutluay, Kirazlı-Balaban Mevkiinde yapılan doğa katliamına ilişkin bilgiler verdi.

Su nöbetine destek mesajını ileten çalışma grubu üyeleri, Belediye Başkan Yardımcısı Ünüvar’a Kazdağlarından toplanan lavanta ve çeşitli çiçekler sundu. Başkan Yardımcısı Ünüvar, destekleri için çalışma grubu üyelerine teşekkürlerini iletirken, Kazdağlarını korumak amacı ile birlikte hareket edilmesi vurgusunda bulundu. (balikesir24saat)


Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP