DOLAR31,3820% 0.45
EURO34,0727% 0.53
STERLIN39,7995% 0.53
FRANG35,5400% 0.56
ALTIN2.102,95% 2,44
BITCOIN1.983.8731.674

SPORUN EN İYİLERİ

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
SPORUN EN İYİLERİ

Balıkesir’de Amatör Spor Haftası , Sporun En İyileri ödül töreni ile sona erdi. Törene “Barış Pınarı Harekâtı” damga vurdu. Salon Türk bayrakları ile donatıldı. Vali Ersin Yazıcı, “Milletimizin duası ordumuzla beraberdir” derken, ödül alan sporcular da asker selamı verdi.

Amatör Spor’un Enleri ödül töreni Avlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. Törene Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar,  İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu  ile çok sayıda spor adamı ve sporcu katıldı.
“Barış Pınarı Harekâtı’nda bulunan Kahraman Ordumuza Balıkesir adına muzafferiyetler diliyorum” diyerek konuşmasına başlayan Vali Yazıcı, ” “Birlik ve beraberliğimiz açısından önemli günler yaşıyoruz. Sınırlarımızda oluşturulmak istenen terör yuvalarına son vermek, bu terör odaklarını oluşturan unsurların bertaraf edilmesi amacıyla TSK’nın çalışmaları başarıyla devam ediyor. Böylesine günler Türkiye’nin birlik ve beraberliği açısından önemli ve kritik günlerdir. Hepimiz ortak paydalarımız söz konusu olduğunda bir, beraber ve bütünüz. Bu birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece, aşamayacağımız hiçbir engelin, alt edemeyeceğimiz hiçbir iç veya dış tehdidin olamayacağına inanıyorum. Kahraman ordumuza, evlatlarımıza başarılar diliyorum. Milletimizin duası ordumuzla beraberdir.”dedi.

BU ÜLKEYİ GENÇLERE TESLİM EDECEĞİZ
Gençlerin spor alanında gösterdiği başarıların kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Vali Yazıcı, “Gençlerimizin bugünkünden daha fazla oranda sporla buluşmasını bu işlere daha çok ilgi göstermelerini canı gönülden arzu ettiğimi belirtmek istiyorum. Gençlerimizin her manada desteklenmesi gerekiyor. Çünkü bu ülkeyi onlara teslim edeceğiz. Spor, yaşamın ekmek, su gibi vazgeçilmez bir parçası. Gelişmiş ülkelerin tamamında hemen hemen bütün çocukların mutlaka ama mutlaka 18 yaşına geldiğinde bir spor dalında amatör olarak uğraştığını görüyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, belediyelerin, başka kurumların katkılarıyla sağlanan bu tesislerle bu imkânlarla çok yakın gelecekte tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi bütün çocuklarımızın spor yaptığı en az bir spor dalıyla ilgilendiği bir ülke olacağız. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın tüm Türkiye´de tüm illerde amatör spor kulüplerine gösterdiği destek sunduğu katkı her geçen gün büyümeye artmaya devam ediyor” dedi.

BÜYÜK ÖDÜLLER JUDO’YA 

Vali Ersin Yazıcı, Judo Ümitler 63 Kg’da Dünya Şampiyonu olan ve Balıkesir’de yılın sporcusu seçilen Habibe Afyonlu’nun ödülünü sundu. Yılın en başarılı antrenörü de 1998’den bu yana Judo milli takımlarında antrenörlük yapan, Habibe Afyonlu’nun da hocası olan Timur Bizsan oldu. Bizsan da ödülünü Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın elinden aldı.

Balıkesir’de yılın enleri şöyle sıralanıyor:
YILIN PARALİMPİK DALDA EN BAŞARILI SPORCUSU
Muhsine Gezer (PCNotwill Dünya Gençler Şampiyonası U-17 bayanlar 400 metre Dünya Şampiyonu)
YILIN PARALİMPİK DALDA EN BAŞARILI ANTRENÖRÜ
Deniz Erenoğlu (Muhsine Gezer’in antrenörü)

YILIN EN BAŞARILI SPOR TAKIMI
BANDIRMASPOR KULÜBÜ U19 TAKIMI (Türkiye 4.’sü)
YILIN EN BAŞARILI TAKIM ANTRENÖRÜ
Burak Hızlıoğlu (Bandırmapor Kulübü – 2018 – 2019 sezonu U-19 kategorisi Türkiye 4.’sü)

YILIN EN KÜÇÜK ŞAMPİYONU
Süleyman Kaan Gürcan (10-11 yaş Çocuk Fitness Dünya Şampiyonu)

YILIN SPOR MUHABİRİ
M. İrfan Duroğlu…

– 1983-1989 yılları arası amatör olarak oynadı,1994-2008 yılları arası C Klasman Futbol Hakemliği yaptı,2009-2011 yılları arası İl Futbol Temsilciği yardımcılığı yapan Mustafa İrfan Duroğlu Haberci Gazetesi’ndeki  “Bence” isimli kösesi ve “Şehrin Sporu “ internet sayfası ile bu ödüle değer bulundu.

2019 YILI AMATÖR SPORA ADANMIŞ HAYATLAR ONUR ÖDÜLÜ
Erol Karadağ… Emekli GSİM Personeli, Atletizm,Masa Tenisi,Yüzme Branşlarında Hakem.Futbol Branşında Saha Komiseri olarak spora emeği geçen ve geçtiğimiz günlerde geçirmiş olduğu kalp krizi geçirip aramızdan ayrılan Erol Karadağ ödülü eşine sunuldu.

Çeşitli branşlarda sıralamaya giren minik sporculara kupaları Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Mengüç tarafından verildi.

Tören Amatör Spor Kulüplerine verilen hediye çeklerinin takdimi ile son buldu. Erkan ÜNLÜ (balikesir24saat)

YORUM YAP