Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

“SONUÇ DAHA İYİ OLMALIYDI”

“SONUÇ DAHA İYİ OLMALIYDI”

CHP Balıkesir 4.sıra milletvekili adayı Seval Bozkurt az bir farkla seçimi kaybederken, seçim sonucuna yaptığı itirazlar da reddedildi. Seçim sürecinde elinden gelen tüm çabayı gösterdiğini ve vicdanının rahat olduğunu vurgulayan Bozkurt, “Tabii ki sonuç daha iyi olmalıydı, demek ki hala eksik kaldığımız noktalar var. Şimdi tek amacımız ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için hayati önem taşıyan Cumhurbaşkanlığı seçimini 2’nci turda almak.” dedi.

Bozkurt’un sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama şöyle:

“TBMM 28. Dönem Milletvekili seçimini ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunu tamamladık. Balıkesir’den milletvekilimiz olan arkadaşlarımız Ensar Aytekin ve Serkan Sarı’yı kutluyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum. Bizi TBMM’de en iyi şekilde temsil edeceklerinden eminim.

Kendi adıma partimin bana verdiği 4’ncü sıra adaylık görevim için ailemden, çocuklarımdan, işimden, sosyal hayatımdan, tamamıyla ödün vererek, neredeyse işime hiç gitmeden ailemi görmeden çalıştım. Bu nedenle vicdanım rahat.

Geldiğimiz noktada örgüt olarak sandıklarda seçim esnasında yapılan hukuksuzluklara itiraz ettik ve YSK sistemine eksik işlenen oylarımızı takip ederek yasal mücadelemizi de verdik.

İtirazlarımız önce ilçe seçim kurulları tarafından , bugün de il seçim kurulu tarafından reddedilmesine rağmen yasal mücadelemize YSK itirazı ile devam edeceğiz.

Ancak tabii ki sonuç daha iyi olmalıydı, demek ki hala eksik kaldığımız noktalar var.

Bu süreçte biz adaylarla birlikte çalışan tüm örgüt yöneticilerimizi, kadın kollarımızı ve gençlik kollarımızı, üyelerimizi, millet ittifakı bileşenlerini ve tüm gönüllerimizi vatan için verdikleri kutsal mücadeleden dolayı kutluyorum.

Ayrıca benimle gece gündüz , dağ taş demeden , her gün koşan yakın çalışma arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum.

Şimdi ise tek amacımız ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için hayati önem taşıyan Cumhurbaşkanlığı seçimini 2’nci turda almak.

Bu amaca Balıkesir’de Genel Başkanımız 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu ilk turda birinci yapan Balıkesir halkına teşekkür ediyoruz.

Haydi Balıkesir

Hedef 28 Mayıs’ta oylarımızı arttırarak otoriter rejime son vermek, baharı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun Cumhurbaşkanlığında özgürlük ve demokrasiyle kutlamaktır.” (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP