Yayınlanma Tarihi :

SOL PARTİ KONGRE YAPTI, BAŞKAN DEĞİŞTİ

SOL PARTİ KONGRE YAPTI, BAŞKAN DEĞİŞTİ

Sol Parti Balıkesir İl Başkanlığına Cengiz Süleyman Özüpek seçildi.

Sol Parti Balıkesir İl Başkanlığı’nın 2. Olağan Kongresi dün Balıkesir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası salonunda gerçekleştirildi.

Sol Parti Başkanlar Kurulu üyesi Önder İşleyen, bazı siyasi partilerle sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcilerinin de katıldığı kongrede divan başkanlığını da Muhsin Ertuğrul Yüzer üstlendi.

“Yabancı üsler kapatılsın, NATO’dan çıkılsın”, “Tam bağımsız Türkiye”, “Tek Yol Devrim“, “Üreten biziz, yöneten de biz olacağız” yazılı pankartlar dikkat çekti. Bir dönem il başkanlığını yapan Ramazan Çeliker bu kez aday olmazken, Cengiz Süleyman Özüpek başkanlığında tek liste ile seçime gidildi.

Sol Parti kongresine CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın da katıldı.   

YENİ YÖNETİM VE DİSİPLİN KURULU

Kongrede Sol Parti’nin yeni il yönetimi, Ekin Filiz, Şener Ünsal, İbrahim Hakkı Kanık, Orhan Demirezen, Fazilet Uysal, İbrahim Gürer ve Hasan Cengiz Yazar‘dan oluştu.

Kemal Gözüyaşlı, Güven Subaşı, Necdet Eren, Ömür İlgör ve Akın Oktay Akkaya ise Disiplin Kurulu’na seçildi.

ÜST KURUL DELEGELERİ

Kongrede Üst Kurul Delegeleri de belirlendi. Bu isimler de şöyle sıralanıyor:
Ramazan Çeliker, Cengiz Süleyman Özüpek, İlker Tarakçı, Sedat Çakır, Dursun Demir, Ertuğrul Yüzer, Nevzat Gel, Serdar Çelik, Orhan Demirezen, Ekin Filiz, Ali Selçuk, Muharrem Malçok, Ferhat Kaya, Levent Oran, Fatma Karaca, Vehbi Dikici, Berkhan Çağlar Karaduman ve Ahmet Sinan Gümüş … (balikesir24saat.com)

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP