DOLAR 32,2476 % 0.18
EURO 34,9581 % -0.06
STERLIN 41,0971 % -0.14
FRANG 35,7155 % 0.21
ALTIN 2.432,30 % 0,31
BITCOIN 68.526,21 1.258
Yayınlanma Tarihi :

SOKAKLAR 4 SAATLİĞİNE DE OLSA 65 YAŞ ÜSTÜNE KALDI

SOKAKLAR 4 SAATLİĞİNE DE OLSA 65 YAŞ ÜSTÜNE KALDI

Balıkesir ve ilçelerinde  65 yaş üstü vatandaşlar 45 gün aradan sonra ilk kez sokağa çıkarken, sokaklar, parklar ve sahiller yaşlı vatandaşlarla doldu. Çocuklar gibi sevinen 65 yaş üstü vatandaşlar,büyük mutluluk yaşadı.

Balıkesir’de 65 yaş üstünün gözdesi parklar oldu. Günlerdir evlerinden çıkmayan Balıkesirliler kısıtlı bir süre de olsa baharın tadını çıkardılar, yürüdüler, doğa ile hasret giderdiler. Altıeylül Belediyesi ve Altıeylül Kent Konseyi üyeleri de Atatürk Parkı ile İsmail Akçay Parkı’nda hava almaya çıkan yaşlılara hem maske hem çiçek verdi ve Anneler Günü’nü kutladı.

Burhaniye’de saat 11.00 den itibaren evlerinden çıkan vatandaşlar parkları ve sahilleri doldururken, Belediye görevlileri de maske dağıtım noktasında maskesi olmayan vatandaşlara ücretsiz maske dağıttı. Vatandaşlar maske sırasına girerken, sosyal mesafeye de dikkat  edildi. Sokağa çıkan vatandaşlar mutluluklarını dile getirdi.  İsmail Özçelik, “Yaşım 66. Bu gün serbest oldu. Gezdik tozduk. 45 günden beri  içerideyiz . Bugün rahatız. Hiç olmazsa bir gün bile olsa rahatız” dedi.

Ahmet Yeni de, “45 gündür içerideyiz. Hiç olmazsa 4 saatte dışarıda olmak mutluluk veriyor bize. Bu daha çok sık sık yapılsa keşke. Rahatladık. Bir müddet bir miktarda olsa” dedi.

İsmail Yayla ise, “ Hükümetimizden Allah razı olsun. Bize ilk defa bir serbestlik verdi. Aşağı yukarı 1,5 aydır esir gibi evlerde hapistik. Şimdi ilk defa sokağa çıkıyoruz. Hür olarak dolaşmaya başladık. Cenabı Hak İnşallah bu belayı başımızdan def eder. Hükümetimizde milletimizde bu beladan kurtulur” dedi.

Edremit Körfezinin en eski ve büyük parkı olan Faruk Serpil Parkında 65 yaş ve üstü vatandaşların çıkmasıyla günler sonra hareketli görüntüler yaşandı. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, aylardır evlerinde kalan ve bugün 4 saat süre ile sokağa çıkma izni verilen  vatandaşlarla Edremit Faruk Serpil Parkı’nda buluştu. 65 yaş üstü vatandaşlara maske dağıtan Başkan Arslan, kadınlara ise çiçekverip, Anneler Günü’nü kutladı.Memet KOŞAREmrah ERDOĞANSefer TALAY  (balikesir24saat.com) 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP