Yayınlanma Tarihi :

SOKAK İFTARI YOK, EVLERE SERVİS VAR

SOKAK İFTARI YOK, EVLERE SERVİS VAR

Altıeylül Belediyesi  bu yıl da sokak iftarı yerine gerçek ihtiyaç sahiplerinin evlerine iftarlık yemek servis ediyor. 143 haneye 29 gün boyunca iftarlık yemekler dağıtılacak.

Altıeylül Belediyesi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sokak iftarları yapmıyor. Altıeylül Gelişim Merkezi tarafından araştırılarak tespit edilen ihtiyaç sahibi 143 haneye kişi sayısına göre 29 gün boyunca yemek servis edilecek. Gıda Teknisyeni tarafından kalori hesabı yapılarak oluşturulan iftar listesi belediye logosu bulunmayan steril kaplarda, sade bir şekilde dağıtımı yapılıyor.  İfrat menüsü; Her gün farklı bir çorba ve ana yemek,  pilav, tatlı ve hanedeki her kişiye bir adet pideden oluşuyor.

SOKAK İFTARINA SICAK BAKMIYORUZ

Ramazan ayı münasebetiyle sokakta verilen iftar yemeklerine karşı olduğunu belirten Başkan Avcı konu ile ilgili açıklamalarda bulundu;  “Altıeylül Belediye Başkanı olarak göreve başladığımızdan sonra geçirdiğimiz ilk Ramazan ayında,  geçen yıl sokak iftarları yapmadık.  Sadece Büyükşehir Belediyemiz bizim bölgemizde iki iftar düzenlemişti.  25 – 30 yıl önce uygulamaya başlanan sokak iftarları Ramazan’ın gelişini işaret etmiş, farklı bir ahenk katmış. Ama bugün geldiğimiz noktada sokak iftarları görevini yerine getiremiyor. Hesap edilen, düşünülen noktada değil. Gerçek ihtiyaç sahipleri sokak iftarlarında yer alamıyor. Yapılan sokak iftarları vatandaşın cebine masraf olarak giriyor, belediyemizin diğer harcamaları yerine sokak iftarına harcama yapılıyordu. Biz buna geçen sene de sıcak bakmamıştık, bu yıl da sıcak bakmıyoruz. Onun yerine vatandaşımızın ihtiyacını direk karşılayacak hizmet veriyoruz.” dedi.

İFTARLIKLAR EVLERE TESLİM

Başkan Avcı belediyeyi devraldığında ALGEM gibi bir birimi bulmuş olduklarından memnuniyet duyduğunu belirtirken emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Avcı evlere iftar yemekleri servisi konusunda şunları dile getirdi;

“Belediye Başkanlığı bizlere ilçemizde yaşayan bütün vatandaşların sıkıntılarına çözüm üretebilme sorumluluğunu yüklüyor. ALGEM kanalıyla ihtiyaç sahipleri vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için, evde yalnız yaşayan, yemek ihtiyacını göremeyen, sıkıntı yaşayan vatandaşlarımızı tespit ettik. 29 gün boyunca 143 ailemizin iftar yemeklerini evlerine teslim edeceğiz.  Ailelerimizin sağlığını düşünerek, kalori hesabı yaparak, bu işi nasıl daha profesyonel yaparız düşüncesiyle hareket ederek,  kendi yemediğimiz hiçbir şeyi vatandaşımıza da layık görmeyeceğiz diyoruz. Onun için vatandaşlarımıza kendi sofralarımızda yediğimiz yemeği sunuyoruz. Onların hayır dualarını almaya çalışıyoruz. Ramazan-ı Şerif’te de vatandaşlarımızın bu ihtiyaçlarını gidermek için gayretle çalışıyoruz.” (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP