“SOKAĞA MI SES VERECEĞİZ, KOLTUĞA MI YASLANACAĞIZ ?”

Yayınlanma Tarihi :
“SOKAĞA MI SES VERECEĞİZ, KOLTUĞA MI YASLANACAĞIZ ?”

CHP’nin kurultayı öncesi Özgür Özel’in genel başkanlığı için imza veren Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, parti tabanındaki değişim isteğine dikkat çekerken, halka rağmen siyaset yapılamayacağını vurguladı. “Değişim talebine kör, sağır ve dilsiz kalamam, vicdanım beni boğar” diyen Aytekin, “Ya sokağı dinleyecek, ya koltuğa sığınacağız. Ya örgüte kulak verecek ya da bize dayatılan sonuca katlanacağız.” ifadelerini kullandı. 

CHP’nin 4-5 Kasım’da gerçekleştirilecek kurultayı öncesi GenelBaşkan Yardımcısı Ahmet Akın, Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı ve Balıkesir milletvekili Serkan Sarı Kemal Kılıçdaroğlu’na açık destek verirken, Balıkesir milletvekili Ensar Aytekin’de Özgür Özel’in yanında yer aldı.

CHP Balıkesir il kongresinde de açıkça değişim isteğini dile getiren ve en başından bu yana Özgür Özel’le hareket eden Aytekin, sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yaparken,  önemli mesajlar verdi.

Aytekin’in  açıklaması şöyle:

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde halkımıza verdiğimiz sözü tutamadık, ‘umudu büyüteceğiz’ dediğimiz yerde umutsuzluğun yayılmasına; işçinin, emekçinin, emeklinin, ve en çok da gençlerin hayallerin yıkılması karşısında suskun kaldık.

Sokakta büyüyen tepki, gün geçtikçe bir kopuşa sebep oldu. Zamanla gördüğümüz üzere, kaybetmeyi kabul etmeyip ‘kazanamadık’ diyerek gelen tepkiyi yumuşatmaya ve bu tepkiler karşısında yeni bir kanal açmaya çalıştık.

Maalesef açılan bu kanal, cebinde ikinci genel başkanımız İsmet İnönü’nün imzaladığı üye kimliğini gururla taşıyıp köy kahvesinde önümüze koyan en yaşlı üyemizden; verdiği ilk oyla kaybedip sokak kenarında ağlayan gence kadar parti tabanında derin bir hayal kırıklığı yaratmıştır.

“DEĞİŞİM TALEBİNE KÖR, SAĞIR VE DİLSİZ OLAMAM, VİCDANIM BENİ BOĞAR”

İl ve ilçe kongreleri sürecinde örgütümüz ile yaptığımız görüşmelerde, danışma kurullarında gördük ki tabanımız yüreğindeki hayal kırıklığını dindirecek şeyin tepeden tırnağa güçlü bir değişimle mümkün olacağını haykırıyor.

Gençlik kollarından yetişen ve bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde idari görevle hem Kuvayı Milliye şehri Balıkesir’i, hem de büyük örgütümüzü temsil eden bir kişi olarak, oturduğumuz tüm koltukların bize partimiz aracılığıyla halkımız tarafından verildiğinin bilincindeyim.

Ve halkımızla birlikte örgütümüz ve tabanımızın kuruluş ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki değişim talebine karşı kör, sağır ve dilsiz olamayacağımı; hiçbir şey olmamış gibi siyasi ikbalimi düşünüp konforlu hayatımı sürdüremeyeceğimi ve slogan söylemlerin tekrarına düşürek günü bitiremeyeceğimi ve bu şekilde yastığa başımı koyduğumda vicdanımın beni boğacağını biliyorum.

Bu yüzden, örgütümüz, tabanımız ve bize oy veren milyonlarca insanımızın taleplerine yüreğimi katarak onlar için ses veriyorum. Daha ilk günden tarafı olduğum değişim hareketimize ‘Özgür’ce destek veriyorum. Bu gerekçelerle sayın Özgür Özel’in Genel Başkan adaylığı için imzamı da vermiş bulunmaktayım.

Halka rağmen siyaset yapılamayacağını ve bu cennet vatanın özellikle de gençlerin siyasetten kopuşuna kayıtsız kalamayacağım.

Ya sokağı dinleyecek, ya koltuğa sığınacağız.

Ya örgüte kulak verecek ya da bize dayatılan sonuca katlanacağız.

İstiyoruz ki 100 yıllık partilerin üyesi seçim akşamları gururu kırılmış bir şekilde kalmasın.

İstiyoruz ki gözyaşları sadece Altıokun zaferi için aksın.

İstiyoruz ki Atatürk’e hakaret edenler bu partide söz sahibi olmasın.

O yüzden diyorum ki;
#CHPdeğişecek, #Türkiyedeğişecek.
#DeğişiminYüzyılı
#YüzyılınDeğişimi
Saygılarımla…

YORUM YAP

Kazım ersakıncı3 Kasım 2023 / 13:07Yanıtla

Açıklamaya katılmakla birlikte altına imzamı atıyorum.
Halkın değişim talebinin karşısında duranlar helak olup gidecek inşallah…

Kemal Büyükışık3 Kasım 2023 / 15:11Yanıtla

Bu seçimler ülkemizin geleceği için çok önemlidir.Şu anda büyük şehirlrimizin yerel yönetimlerinde sorumlulukları olan ve yönetenler, CHP genel başkanı Sn.Kılıçdaroğlu ve seçici delegeleri şapkaları önlerine koyup bir kere daha düşünmelidirler.Halk değişim istiyor.Saygı ve sevgilerimle