Yayınlanma Tarihi :

Şok uygulamada 3 gözaltı

Şok uygulamada 3 gözaltı

Balıkesir’de yapılan “planlı ve şok”  uygulamalarda, bir adet ruhsatsız tabanca ve şarjörüne basılı vaziyette 6 adet dolu fişek, 20 cm uzunluğunda çift tarafı keskinleştirilmiş bıçak ele geçirildi.

Gömeç İlçe Emniyet Amirliğince 27 Ekim 2018 günü Türkiye Huzur Uygulaması-7 kapsamında yapılan Asayiş uygulamasında kontrol edilen aracın sürücüsü O.K. isimli şahsın üst aramasında ruhsatsız Pietto Baretto Gardone V.T Made in İtaly ibareli tabanca ve bu tabancaya ait şarjörde basılı vaziyette 6 adet dolu fişek ele geçirildi.
28 Ekim 2018 tarihinde E-87 yolu üzerinde yapılan uygulamada ise araç sürücüsü H.B’nin ibraz ettiği sürücü belgesinden şüphenilmesi üzerine nüfus kimlik bilgileri kontrol edildi. Kontrol sonrası kimliği ve sürücü belgesi üzerindeki fotoğraflarının aynı, diğer bilgilerinin farklı oldu belirlenen şüpheli hakkında “Resmi Belgede Sahtecilikten” adli işlem yapıldı.
Ayrıca aynı aracın içerisinde bulunan H.T’nin üst aramasında keskin kısmında 7 cm oluğu bulunan yaklaşık 20 cm uzunluğunda çift tarafı keskinleştirilmiş kama tabir edilen bir adet bıçak ele geçirildi. Sanıklar hakkında adli işlem yapıldı.

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP