“SİZ OLSANIZ NEREYİ İL YAPARSINIZ BANDIRMA’YI MI, EDREMİT’İ Mİ? “

Yayınlanma Tarihi :
“SİZ OLSANIZ NEREYİ İL YAPARSINIZ BANDIRMA’YI MI, EDREMİT’İ Mİ? “

Edremit Belediye Meclis üyesi Hasan Güçlü Sakallı, Edremit’in il olması için tüm Edremit’i kapsayan, siyaset üstü bir toplantı düzenlenmesi gerektiğini söyledi. Sakallı, “Bandırma il olmak için tüm kurumları, STK’ları, odaları, siyasi partileri ile birlikte ikinci strateji toplantısını tamamlamışken Edremit’in kurum temsilcileri sadece açılışlarda kurdele keserken, düğünlerde keşkek yerken bir araya geliyor. Siz olsanız nereyi il yaparsınız Bandırma’yı mı, Edremit’i mi? ” diye sordu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin Cumhuriyet’in 100. yılında gündeme getirdiği “100. Yılda 100 İl” teklifi ile ilgili tartışmalar sürüyor. İl adayı ilçelerde büyük heyecan yaratırken, Balıkesir’in Bandırma ve Edremit ilçelerinde de il olma özlemi depreşti.

Bandırma’da Ticaret Odası’nın düzenlediği toplantıda belediye, üniversite, odalar, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri ortak bir toplantı ile “il olmaya hazırız” mesajı verdi.

Bir süre önce CHP’den istifa eden ve bağımsız olarak görevini sürdüren Belediye Meclis üyesi Hasan Güçlü Sakallı da sosyal medya hesaplarından bir çağrıda bulundu.

“KURDELA KESİP, KEŞKEK YEMEKLE BU İŞ OLMAZ”

Sakallı’nın açıklaması şöyle:
“Bandırma il olmak için tüm kurumları, STK’ları, odaları, siyasi partileri ile birlikte ikinci strateji toplantısını tamamlamışken Edremit’in kurum temsilcileri sadece açılışlarda kurdele keserken, düğünlerde keşkek yerken bir araya geliyor. Siz olsanız nereyi il yaparsınız Bandırma’yı mı, Edremit’i mi? Edremit bu kez de il olamazsa bunun sorumluları, kişisel egoları yüzünden bu birlikteliği sağlamayan idarecilerdir. Açık çağrımdır, biran önce Edremit’in il olması için istenenlerden eksiklerimizin tespiti ve giderilmesi, topyekûn lobi faaliyetlerine başlanması adına tüm Edremit’i kapsayan, siyaset üstü bir toplantı tertip edilmelidir..”  Coşkun YAMAN (balikesir24saat.com)

YORUM YAP