DOLAR 32,2448 % 0.11
EURO 35,0074 % -0.01
STERLIN 41,3701 % 0.01
FRANG 35,7046 % 0.11
ALTIN 2.427,65 % 0,11
BITCOIN 68.507,25 1.387
Yayınlanma Tarihi :

SIRRI YIRCALI ANADOLU LİSESİ DÜNYA BİRİNCİSİ

SIRRI YIRCALI ANADOLU LİSESİ DÜNYA BİRİNCİSİ

Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi öğrencileri “Indonesia International Innovation Expo (IIIEX)” kapsamında düzenlenen “Bilim Proje Yarışması”nda “Dünya Birincisi” oldu ve  Altın Madalya kazandı.

Yarışmada “Sosyal Bilimler” kategorisinde danışman öğretmenleri Sumru Kırpat eşliğinde proje sunumlarını başarıyla gerçekleştiren öğrenciler Fatma Deniz, Ece Naz Urfa, Tuana Gökçe ve Miraç Elif Kaya; 15 ülke ve 341 takım arasından Dünya Birincisi olarak Balıkesir’e döndü.

Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi öğrencileri uluslararası arenada okulun ve ülkemizi büyük bir başarıyla temsil etti.  “Indonesia International Innovation Expo (IIIEX)” kapsamında düzenlenen “Bilim Proje Yarışması”nda Dünya Birincisi olarak altın madalya kazanan SYAL öğrencileri, sadece akademik becerileri ile değil, aynı zamanda yenilikçilik, yaratıcılık ve takım çalışması ile de alkış aldı.

Öğrencilerin başarılarından duyduğu gurur ve mutluluğu dile getiren  İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Bu başarının ardında, öğrencilerimizin yanı sıra, onları bu yarışmaya hazırlayan öğretmenlerimizin ve okul yönetiminin de büyük bir payı var. Özverili çalışmaları ve destekleri, öğrencilerimizin potansiyellerini en iyi şekilde kullanmalarını ve uluslararası başarılar elde etmelerini sağlamıştır. Öğrencilerimizin bu önemli başarısını kutluyor ve gelecekte daha birçok başarıya imza atacaklarına inanıyorum. Bu başarılar, ülkemizin genç yeteneklerinin dünya sahnesindeki yerini pekiştirmekte ve eğitim alanındaki başarılarını tüm dünyaya duyurmaktadır.” dedi. (balikesir24saat.com)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP