Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

SINDIRGI ÖRNEK OLDU

SINDIRGI ÖRNEK OLDU

Balıkesir’de Engelliler İçin Erişilebilirlik Feferberliği’nde “erişilebilirlik belgesi” almaya hak kazanan tek ilçe belediyesi Sındırgı Belediyesi oldu.

Balıkesir Valiliği Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme komisyonu tarafından yapılan incelemede Sındırgı Belediyesi “Erişilebilirlik Belgesi” almaya hak kazandı. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “Erişilebilirlik Belgesi”ni 3 Aralık Engelliler Günü”nde Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’tan aldı.

Büyükşehir yasası ile hizmet ağının genişlemesi ve birimler açısında çalışma alanının yetersizliği sonrası yapılan yeni Sındırgı Belediyesi Hizmet Binası geçtiğimiz yıllarda vatandaşların hizmetine sunuldu.

Engelli ve yaşlı vatandaşlar tüm detayların düşünüldüğü dört katlı binanın tamamını hiç kimseden yardım almadan rahatça gezebiliyor ve işlerini yaptırabiliyor. Belediye binası ile entegre bir şekilde yeniden düzenlenen Cumhuriyet Meydanı ve kaldırım çalışmaları ile de engelli vatandaşlar rahat etti.

Bunun yanı sıra Balıkesir Büyükşehir Belediyesi destekleri ile Sındırgı’da 250’ye yakın akülü engelli aracı ve tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, “Sındırgı Belediyesi 2017 yılında yeni binasına taşındı. Eski yıllardaki sadece ilçe merkezindeki 6 mahalleden sorumluyken 75 mahalleye çıkan sayımız ve hizmet kalitemizi artırabilmek için Sındırgı mimarisi özelliklerinde ihtiyaçlara cevap verebilmek için çok güzel bir bina yapıldı. Binanın jeotermalle ısınmış olması ve en önemlilerinden birisi de engellerin çok rahat bir şekilde bütün birimlere ulaşılabilir bir halde erişilebilir bir hale gelmesi bizim için önemliydi. Yaptığımız çalışmalar bugün erişilebilirlik belgesiyle tescillenmiş oldu. Tescilli bir belediye binasında, engelsiz bir belediye binasında olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Belgemizi Valimiz Sayın Hasan Şıldak’tan almaktan da onur duyduk. Biz her alanda engelli kardeşlerimizin yanındayız. Sadece belediye binamızda değil, yapmış olduğumuz tüm projelerde engelli vatandaşlarımızın da rahatını düşünüyoruz” dedi.  Memet KOŞAR (balikesir24saat.com)

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP