DOLAR28,8560% -0.26
EURO31,5496% -0.7
STERLIN36,4991% -0.65
FRANG32,9482% -0.48
ALTIN1.889,72% -0,61
BITCOIN1.091.021-1.278

SINDIRGI KİTAP FUARI’YLA RENKLENDİ

Yayınlanma Tarihi :
SINDIRGI KİTAP FUARI’YLA RENKLENDİ

Sındırgı’da bu yıl 3’ncüsü gerçekleştirilen kitap fuarı Vali Ersin Yazıcı’nın katılımıyla açıldı. 15-21 Nisan tarihlerinde açık kalacak fuar, Akpınar Yaşam Merkezi üzerindeki çok amaçlı salonda gerçekleştiriliyor. Fuara 35 yayın evi ve 27 yazarı katıldığı bildirildi.  

Fuarın açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Işık yaptı. Konuşmasına Vali Ersin Yazıcı , Kaymakam Zafer Oktay, Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Büyükşehir Genel Sekreteri Mustafa Küçükkapdan ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’a  teşekkür ederek başlayan Işık, ”  Okuyan araştıran, bilinçli nesillere duyulan ihtiyacın farkında olarak öğrencilerimize okuma alışkanlığının zevkini geliştirmek, kitap sevgisini arttırmak, ilçemizin kitaplardan daha çok faydalanmasını sağlamak için düzenlediğimiz kitap fuarımızı kültürel etkinliklerle güçlendirdik. Bu yılki etkinliklerimiz öğrencilerimiz ve ilçemiz adına çok daha renkli geçeceğine inanıyor ve bunun mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Işık sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu kapsamda kıymetli yazarlarımız 100’e yakın imza etkinliğiyle, konferanslarla, söyleşilerle hemşerilerimizle ve öğrencilerimizle buluşacak ve ilçe kültürümüze büyük katkı sağlayacak 6 gün boyunca yapacağımız etkinliklerimiz inanıyorum ki ilçemizde farklı bir hava estirecek. Sayın Valim, Saygıdeğer protokol üyeleri değerli misafirler3. Sındırgı Kitap Fuarının yayıncılara, öğrencilerimize velilerimize hayırlar getirmesi ve ilçemizin kültürel hayatının vazgeçilmez bir etkinliği haline dönüşmesi temennisiyle hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum”

BENGİ projesi ile Balıkesir genelinde eğitime mercek tutarak bir sinerji oluşturduklarını ifade eden Vali Yazıcı ise herkesi kağıttan dünyaları keşfetmeye çağırdı. Vali Yazıcı şunları söyledi:

Kitap dostlarını ağırlayacak olan kitap fuarlarının açılışında bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bilginin en iyi kaynağı kitaptır. Bilgi kitap vasıtasıyla günümüze ulaşmış ve bundan sonraki nesillere de ulaşacaktır. Bilginin sağlıklı olanına en kolay şekilde ulaşmak hepimizin görevidir. Bu nedenle, kitaplara gereken değeri ve özeni göstermeli, geleceğimizin en büyük teminatı olan çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırmalı, kitaba dokunmaktan ve okumaktan zevk alan çocuklar yetiştirmeliyiz. Kâğıttan dünyaları keşfedelim, bu fırsatları iyi değerlendirelim

Konuşmaların ardından destek ve katkı sağlayan kurum ve kişilere plaket verildi, tören protokol üyeleri öğrencilerin ve vatandaşların fuarı gezmesiyle sona erdi. Necip KARATUNA/SINDIRGI(balikesir24saat) 

 

YORUM YAP