Yayınlanma Tarihi :

SINDIRGI İTTİFAKI

SINDIRGI İTTİFAKI

Balıkesir’de gerçekleştirilen Türkiye Belediyeler Birliği seçimlerinde Ak Partili ve CHP’liler arasında sert tartışmalar yaşanırken, Sındırgılı üyeler tüm partilere örnek oldu.

Birlik seçimlerinde oy kullanmak için Balıkesir’e gelen CHP’li Belediye Meclis üyeleri Mehmet Çetin, Asım Göksidan, Fikret Kavaklı, İYİ Partili Bülent Ata ile Sındırgı’nın AK Partili Belediye Başkanı Ekrem Yavaş Salih Tozan Kültür Merkezi’nde birlik beraberlik görüntüleri verdi.

CHP’li ve İYİ Partili üyelerle samimi görüntüler veren Başkan Yavaş, “Bizde seçim biter, dostluk ve arkadaşlık sürer. Hepimiz Sındırgı’ya hizmet için varız. Kavga, tartıma yerine uzlaşma kültüründen yanayız” dedi.

YAVAŞ KAZANAN LİSTEDE

Türkiye Belediyeler Birliği’nde Balıkesir’i temsil edecek delegasyonu belirlemek için yapılan seçimi AK Parti’nin listesi kazandı. AK Parti’nin listesi 200, CHP ve İYİ Parti’nin listesi ise 192 oy aldı. Kazanan listede Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş da yer aldı.

Diğer isimler ise Ramazan Bahçavan (Dursunbey Belediye Başkanı), İsmail Avcu (Bigadiç Belediye Başkanı), Emin Ersoy (Havran Belediye Başkanı), İsmail Cankul (Kepsut Belediye Başkanı), Süleyman Aksoy (Marmara Belediye Başkanı), Recep Süzer (Belediye Meclis Üyesi) oldu.

7 SEÇİLMİŞ 5 DOĞAL ÜYE VAR

Türkiye Belediyeler Birliği’nde Balıkesir’i bu 7 üye ile birlikte doğal üye olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, nüfusu 100 bini geçen ilçelerden Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Edremit Belediye Başkanı Hasan Arslan ve Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun temsil edecek.

Seçimin ardından CHP’li ve AK Partililer birlikte poz vererek, gergin geçen günü dostça tamamlamayı başardı. Coşkun YAMAN (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP