DOLAR31,3677% 0.42
EURO34,0595% 0.51
STERLIN39,7661% 0.47
FRANG35,5200% 0.53
ALTIN2.100,98% 2,34
BITCOIN1.952.9050.237

ŞİFRELİ SİLAH KAÇAKÇILIĞI!

Yayınlanma Tarihi :
ŞİFRELİ SİLAH KAÇAKÇILIĞI!

Şifreli görüşmelerle sağladıkları  ruhsatsız tabancaları  ilgisiz şahıslar adına gönderdikleri kargo yoluyla alıcılara ulaştıran ve  sattıkları ruhsatsız tabancaların paralarını genellikle elden teslim alan üç şüpheli yakalandı. 7 ruhsatsız tabanca ile otomatik, pompalı ve havalı tüfeklerle çok sayıda fişek ele geçirildi.

Bandırma Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği tarafından yapılan istihbari çalışmalarda şüpheliler A.A., İ.Ç. ve F.A.’nın ruhsatsız silah ve mermi ticareti yaptığı bilgisine ulaşıldı.

Şüpheliler hakkında fiziki ve teknik takip çalışmalarına başlandı. Yaklaşık 3 ay sürdürülen planlı çalışmalar sonucunda şüphelilerin kendi aralarında belirledikleri şifreli görüşmelerle, silah ticaretine yönelik görüşmelerini kamufle etmeye çalıştıkları anlaşıldı.

Bandırma ilçesinde oturan F.A. adlı şüphelinin sattığı ruhsatsız tabancaları Trabzon ilinden sağladığı, ruhsatsız tabancaları ilgisiz şahıslar adına göndermiş oldukları kargo yoluyla alıcı şahıslara ulaştırdıkları, sattıkları ruhsatsız tabancaların paralarını genellikle elden teslim aldıkları belirlendi.

Silah ticareti yaptıkları delillendirilen şüpheliler A.A. ve İ.Ç Trabzon’da, F.A. adlı şüpheli ise yapılan eş zamanlı operasyon ile Bandırma ilçesinde gözaltına alındı.
Yapılan planlı çalışma kapsamında toplamda;
? 7 adet ruhsatsız tabanca 
? 85 adet tabanca fişeği
? 1 adet pompalı tüfek
? 2 adet otomatik av tüfeği 
? 1 adet havalı tüfek 
? 1 adet kurusıkı tabanca
? 130 adet av tüfeği fişeği 
? 2 adet boş şarjör 
? 2 adet tabanca namlusu 
? 1 adet namlu üst kapağı ele geçirildi. Şüpheliler soruşturmanın ardından adli makamlara sevk edilirken tutuklanıp cezaevine kondu. (balikesir24saat)

YORUM YAP