SEVAL BOZKURT MECLİS YOLUNDA

Yayınlanma Tarihi :
SEVAL BOZKURT MECLİS YOLUNDA

CHP Balıkesir milletvekili adayı eczacı Seval Bozkurt, seçim çalışmalarını partililerle birlikte ilçe ilçe, köy köy dolaşarak sürdürüyor.

2018 seçimlerinde CHP 5. sıra adayı olan Bozkurt bu kez 4. sırada yer aldı. 14 Mayıs’ta CHP’nin birinci parti olacağını, kendisinin de milletvekili seçileceğini söyleyen Bozkurt, rejimin ve tek adam sisteminin oylanacağı bu seçimde milletvekili çıkartamayacak olan partilere verilecek her oyun boşa gideceğine dikkat çekti ve seçmenleri “bir oy Kemal Kılıçdaroğlu ‘na bir oy CHP’ye” diyerek oy vermeye davet etti.

“OYLARIMIZI  ÇALDIRMAYACAĞIZ”

CHP Genel Merkez Parti Okulu Parti İçi Eğitim Birimi Üyesi de olan ve bugüne kadar bir çok ilde eğitim çalışmalarına katılan, Parti Okulu sokak örgütlenmesi ve sandık güvenliği konularında çalışmalar yapan Bozkurt, seçim çalışmalarında sandık güvenliğine dikkat çekti.

Bozkurt, “Seçime çok iyi hazırlandık. Sandık güvenliği konusunda da önemli çalışmalar yaptık. Alanda dolaşırken insanlar bize, ‘ lütfen artık bizi bunlardan kurtarın’, ‘lütfen çok çalışın’ ve ‘lütfen sandıklara sahip çıkın, oyları çaldırmayın’ diyor. Halkımızda oyların çalınacağı yönünde bir endişe var. Biz sandık güvenliği için bir yıldır çalışıyoruz. Sandık sorumlularımızla sürekli görüşüyoruz, seçimde de hiç bir sandık boş olmayacak. Lütfen etrafımızdaki herkese bunun güvencesini verelim. Seçmenlerde sanki ‘oyumu versem de çalacaklar’ gibi bir düşünce var. Bu korkuyu yıkmamız gerekiyor. Ne oyumuzu çaldıracağız ne de seçim akşamı sandıkları bırakıp gideceğiz. Sonuna kadar oradayız. Hakkımızı alacağız.” dedi.

“KILIÇDAROĞLU 85 MİLYONUN CUMHURBAŞKANI BİZ DE HERKESİN MİLLETVEKİLİ OLACAĞIZ”

Bozkurt sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu seçimde de iktidar olacağız. Sayın genel başkanımız altılı masayı nasıl kurduysa, 6 parti nasıl halkımız için çalışıyorsa, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği için mücadele ediyorsa bizler de 14 Mayıs’tan sonra tüm toplumu birleştireceğiz. Sayın Kılıçdaroğlu 85 milyonun cumhurbaşkanı olacak, bizlerde herkesin milletvekili olacağız. Toplum yeniden kardeşçe yaşamayı öğrenecek. “

SEVAL BOZKURT KİMDİR

Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 1997 mezunu olan Bozkurt, Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde son sınıf öğrencisi. İyi seviyede İngilizce bilen Bozkurt evli ve iki çocuk annesi… Partide olduğu gibi sivil toplum kuruluşlarında da önemli görevler üstlenen Bozkurt, aynı zamanda 29 Ekim Kadınları Derneği Balıkesir Şube Başkanı… (balikesir24saat.com)

 

 

 

YORUM YAP