SENDİKALI İŞÇİ MUTLU İŞÇİ

Yayınlanma Tarihi :
SENDİKALI İŞÇİ MUTLU İŞÇİ

TEKSİF Sendikası üyesi İşbir Sentetik Dokuma ve İnter Tekstil işçileri 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü yürüyüş, miting ve piknikle kutladı. İŞBİR Holding CEO’su Metin Gültepe ve TEKSİF Bölge Temsilcisi Hüseyin Akyüz de  işçi ve ailelerinin mutluluğuna ortak oldu.

TEKSİF üyesi işçiler Balıkesir’deki 1 Mayıs kutlamalarına en büyük desteği veren grup oldu. İşbir Sentetik ve İnter Tekstil işçileri, yürüyüşte ve Kuva-yi Milliye Meydanı’nda en önde yerlerini aldı.

1 Mayıs Tertip Komitesi’nde de yer alan TEKSİF Bölge Temsilcisi Hüseyin Akyüz,alanda yaptığı konuşmada sendikal mücadelenin önemine dikkat çekti. Akyüz,  “Hep direne direne kazanacağız diyoruz. İşte size canlı örneği…  Biz İnter Tekstil’de tam 7 yıl boyunca mücadele ettik ve işçilerimiz sendika hakkını kazandı. Sendikalı oldu. Daha iyi koşullarda çalışmaya başladı. Bizim mücadelemizin tüm işçilere, sendikalar örnek olmasını diliyorum” dedi. 

GELENEKSEL PİKNİK : Kutlamaların ardından işçiler İşbir Sentetik ve İnter Tekstil’in bahçesinde  aileleriyle birlikte düzenlenen 1 Mayıs İşçi Bayramı ve Bahar Pikniği’ne katııp,  gönüllerince bir gün geçirdi.
Fabrika yönetiminin pikniğinde canlı müzik eşliğinde yemek yiyen işçiler yapılan çekilişle ayrı bir heyecan yaşadı. Çekilişte şanslı işçilere küçük, çeyrek ve yarım altın, çeşitli mağaza ve marketlerden indirim çekleri hediye edildi. Emekçiler, oyun havaları eşliğinde oyunlar oynayıp, halay çekti.“VERİMLİ ÇALIŞALIM AYAKTA KALALIM”

Pikniğe İşbir’in CEO’su Metin Gültepe de katılıp, işçilerin mutluluğuna ortak olurken önemli mesajlar verdi. Türkiye’nin sıkıntılı günlerden geçtiğini, doların arttığını, dünyada işlerin yolunda gitmediğini belirten Gültepe şöyle konuştu: “Genel manada talepte ciddi düşüş var. Özellikle Big Bag tarafında hem Amerika’da hem Avrupa’da inanılmaz bir talep düşüklüğü ile karşı karşıyayız.İhracat ağırlıklı çalıştığımız için de siparişlerin azalması üniteleri ağırlaştırıyor ve plan yapmamızı zorlaştırıyor. Fiyatların kırılması, rekabetçiliğin daha da zor olması da karlılığı azaltıyor. Buna karşın biz elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. Siz işçi arkadaşlarımıza düşen görev de verimli çalışmanızdır, daha çok iş çıkartmanızdır. Sendikalı olmak suç değil tabii ancak diğer işletmelere göre maliyetleri arttırdığı da bir gerçek… Bu nedenle verimli çalışmanız çok önemli.. Zaten yapıyorsunuz, verimlilikler iyiye gidiyor. Zor piyasa ortamında ancak bu şekilde ayakta kalabiliriz. Daha iyisini yapacağınıza da inanıyoruz. Emeği ile alın teri çalışıp, üreten, Balıkesir’e, ülkemizin gelişmesine katkı sağlayan sizlere de bir kez daha teşekkür ediyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nüzü  kutluyorum. ”

AKYÜZ’DEN “HUZUR” VURGUSU

TEKSİF Bölge Temsilcisi Hüseyin Akyüz de İşbir Sentetik yönetim kuruluna organizasyon için teşekkür ederken, ” Sendika ile işç ve işveren et ve tırnak gibidir. Huzur içinde çalışmaya devam edeceğimize inanıyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum” diye konuştu. Coşkun YAMAN(balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP