ŞEHİTLERİMİZ BİZİ ASLA AFFETMEYECEKLER .. « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

4 Ekim 2022 - 22:45

ŞEHİTLERİMİZ BİZİ ASLA AFFETMEYECEKLER ..

ŞEHİTLERİMİZ BİZİ ASLA AFFETMEYECEKLER ..
Son Güncelleme :

23 Nisan 2022 - 20:54

Irak’ın kuzeyinde yürütülen ” Pençe-Kilit operasyonu” kapsamında 3 askerimiz şehit oldu!..
Teğmen Bekir Can Kerek.
Uzman Kubilay Çon.
Uzman Furkan Gök.
Acımız sonsuz..

Ana – babalarının güzel yüzlerine bakmalara kıyamadıkları evlatlarını 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlanırken toprağa verecekler.
Bizler de televizyonlardan , gazetelerden o anne – babalarının acılarını göreceğiz!..
Bu kahramanlara rahmetler dileyip dualar göndereceğiz!..
Elimizden gelen bu..
Acıyı yüreğimizde duymak !..
Evlat bu , başka hiçbir şeyle değişmezsiniz!..
Kanındır , canındır!.. En kıymetli varlığındır.
Anasının candan can kopardığıdır.
Yıllarca emekle , özveriyle büyüttüğü , gözünden sakındığıdır.
Şehitlerimizin ruhları şad mekanları cennet olsun, acılı, ailelerine ve yüce Türk milletine başsağlığı diliyorum..

***

Yazımın bu bölümünü asla ırkçı bir yaklaşımla yazmıyorum.
Son 5 yıl içerisinde her sokağa çıktığımda karşılaştığım mültecilerin hızla artışını gördüğüm için yazıyorum.
Son zamanlarda yazılı ve görsel basındaki insan göçünün , akın akın sürmesini gösteren haberler yoğun bir şekilde sürüyor.
Ulusal bilincimizin ( hızla ve sinsice) uluslararası emperyallerce yok edilmeye çalışıldığını görmeyen var mı ?
Ülkemizin demografik yapısının sinsice değiştirilmesinin mimarları kimler ?
Afganlılar neden ülkelerinden akın akın Türkiye’ye geliyorlar?.
Onlara sınır olan ülkeler var. O sınır ülkelerini geçip bizim ülkemize geliyorlar. Neden onlara gitmezlar de bizim ülkemize gelirler..
Altında çapanoğlu aramayayım diyorum ama korkumu yenemiyorum!..
Pakistanlı , Suriyeli , Iraklı , İranlı , Suudi Arabistanlı , Katarlı, say say bitmiyor!..
Hızla artan yabancı nüfusun gelecekte başımıza neler açacağını anlatan sosyologlara kulak veren yok mu ?
Profesör Dr. Pelin Gündeş Bakır’ı dinliyorum açık oturumda. Uzun konuşmasından aldığım kısa notların özetini buraya yazmaya çalıştım.
“Emperyaller ‘Yabancı Nüfusu’ silah gibi kullanıyorlar. Hatay’da yabancı misyonerler cirit atıyor. Hatay konusunda çok titiz davranmalıyız. Bir karı – koca yanıma geldiler. Papazmış. Hristiyanlık propagandası yapıyorlardı. Bana kartını verdi. Bu bilgiyi devletimle paylaşacağım. Ülkemizin en büyük krizi bu nüfus hareketidir. Türk kimliğini yok etmenin hesapları yapılıyor. Erbil , Kerkük , Musul geçmişte Türk kentiydi. Arap kültürü baskın ve diktatörlükle bu kentlerdeki Türk nüfusu buralardan göç ettirdiler. 1951 Cenevre anlaşmasına göre bunlara mülteci statüsü veremeyiz. Bu göçmen işi bir rant yaratmıştır. Gelecekte başımıza çok büyük bir bela açacaktır. Vatandaşlık yasasının 11. maddesine göre bazı kriterler sıkı denetlenmeli , ona göre vatandaşlık verilmeli.”

***

Bizim evlatlarımız gençliğinin baharında şehit olurken , mülteci , ya da sığınmacılar ülkemizde rahatça yaşarken , böyle yaşamak gücüme gidiyor.
Bunu yazarken yıllarca katıldığım şehit cenazelerinde anne – babaların , abla ve abilerinin feryatlarını yeniden duyuyorum.
Canım acıyor , içim yanıyor!..

***

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!..

Cihan DURA Hocamızın ATANAME (2019) adlı kitabında 23 Nisan Çocuk Bayramını şöyle anlatıyor;
“Atatürk diyor ki,
Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir. Çocuklarımızı düşüncelerini hiç çekinmeden açıkça ifade etmeye, içten inandıklarını savunmaya, buna karşılık da başkalarının samimi düşüncelerine saygı duymaya alıştırmalıyız. Aynı zamanda onların temiz yüreklerinde; yurt, ulus, aile ve yurttaş sevgisiyle beraber doğruya, iyiye ve güzel şeylere karşı sevgi ve ilgi uyandırmaya çalışmalıyız. Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı, her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır. Çocuklarla yakından ilgilenmeliyiz. Yoksul çocuklara, Sığırtmaç Mustafa’lara, Sabiha’lara sahip çıkmalı; kanat germeli, yetişmelerine destek olmalıyız. Unutmayın ki, vatanı korumak çocukları korumakla başlar. Bir çocuğu kurtarmak için bile bütün çocukları kurtarmak gerekir.
Ve siz küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler her biriniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir ikbalisiniz. Ülkeyi asıl ışığa boğacak olan, sizsiniz. Arkadaşlarımla birlikte biz ne yaptıysak, sizler için yaptık. Sizin mutluluğunuz, onurunuz için yaptık. Başınız dik gezin, kimsenin kulu kölesi olmayın diye yaptık. Bir daha bu acı günleri yaşamayın diye yaptık. Ödülümüz sizin temiz, güzel sevginizdir. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz, kızlarım, çocuklarım!”

Kaynak: ATANAME (2019)

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.