Yayınlanma Tarihi :

ŞEHİT YAKINLARINA DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI

ŞEHİT YAKINLARINA DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI

Balıkesir’de şehitlerin yakınlarına ve gazilere Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi.
Vali Ersin Yazıcı, ilk iftar yemeğini Öğretmenevi’nde şehit yakınları ve gaziler onuruna verdi. Yemekte 9 şehidin ailelerine ve 2 gaziye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tevcihi ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Övünç Madalyası ve Beratı sunuldu.
MADALYA VE BERATLARI TAKDİM EDİLDİ
Gerçekleştirilen törende Vali Ersin Yazıcı,  Şehit Uzman Onbaşı Mesut Demir , Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Ender Fatih Yılmaz, Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Aydın Eryılmaz , Şehit Jandarma Astsubay Başçavuş Gökhan Bakır, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Aycan Özdil , Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Atilla Kaya, Şehit Uzman Çavuş Erbil Arslan, Şehit Jandarma Er Erkan Özdemir’in aileleri ile Gazi Uzman Çavuş Oğuzhan Işıklı ve Gazi Uzman Çavuş Mehmet Sevinç’e madalyalarını ve beratlarını verdi.

SEVGİ, SAYGI VE MİNNETTARLIĞIN BİR NİŞANESİ
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende konuşan Vali Ersin Yazıcı, “Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız adına sizlere tevcih edeceğimiz bu madalya ve berat devletimizin ve milletimizin size duyduğu derin sevgi, saygı ve minnettarlığın bir nişanesidir. Benim en değerli misafirlerim sizsiniz. Bu vesile ile geçmişten günümüze üzerinde yaşadığımız bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyor, kıymetli gazilerimize sağlık diliyor ve hepinize saygılar sunuyorum.”dedi.


BİRLİK VE BERABERLİK SOFRASI
Her masada bir protokol üyesi ve eşinin bulunduğu iftar yemeğinde, birlik ve beraberlik mesajları verilirken, şehit aileleri ve gaziler il protokol üyelerine taleplerini iletme fırsatı buldu. Vali Yazıcı, şehit yakını, gaziler ve gazi yakınlarının Ramazan ayını kutlayıp, onlarla sohbet ederek, dert ve sıkıntılarını dinledi.

BALIKESİR VALİSİ, HER ZAMAN YANINIZDADIR
Şehitler ve gazilerin Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti için çok önemli olduğuna dikkat çeken Vali Yazıcı, “Devletimiz, her türlü terör oluşumuyla, kararlılıkla mücadeleye devam edecek, terör örgütlerinin defterini dürecektir. Bunun en büyük teminatı kahraman milletimizdir, kahraman ordumuzdur. Bunun en büyük teminatı, kumaşı, bayrağımızla, sancağımızla aynı kumaştan dokunan şehit ve gazilerimizdir. Sizlersiniz, bizleriz. Devletimiz, daima yanınızdadır. Balıkesir Valiliği, her zaman yanınızdadır. Balıkesir Valisi, her zaman yanınızdadır, hizmetkârınızdır. Bu büyük millet her zaman yanınızdadır, size minnettardır. Sizler hiç bir zaman yalnız değilsiniz. Bunu Vali olarak ben söylüyorum ve herkes de bunu en işi şekilde biliyor. Teşrifleriniz için bir kez daha sizlere teşekkür ediyorum”dedi. (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP