Yayınlanma Tarihi :

“SEÇİM KONVOYU YOK”

“SEÇİM KONVOYU YOK”

Millet İttifakı’nın Karesi Belediye Başkan adayı CHP’li Levent Tellioğlu, Türkiye’deki seçim kampanyalarının bir gün değişmesini umut ettiğini belirtirken, “Gürültü kirliliği yaratmamak , akaryakıt israf etmemek , görüntü kirliliğini önlemek için konvoy düzenlemeyeceğiz. Bizim gücümüzü konvoylar değil ,sizler belirleyeceksiniz” dedi.

Seçim kampanyası boyunca çizdiği farklı profille dikkat çeken, en büyük rakibi AK Partili Dinçer Orkan’la dostça yarışan CHP’li Levent Tellioğlu, seçmenlere de ilginç mesajlar verdi. Tellioğlu’nun son açıklaması şöyle:

” Değerli hemşehrilerim,

Seçim çalışmalarına başladığımız günden bu yana , seçim araçlarımızın yarattığı çevre ve gürültü kirliliği ile , çocuklarımızı okullarında , sizleri ev ve iş yerlerinizde , hastalarımızı yataklarında rahatsız ettik. Dağıttığımız broşürler , astığımız ve yapıştırdığımız afişler ile görüntü kirliliği yarattık. Gittiğiniz her yerde karşınıza çıktık, bazen sabrınızı taşırdık. Sohbetlerinizi böldük”

“Son 2 gün. Seçim yasakları başlıyor. Gösterdiğiniz sabır ve anlayış için çok teşekkür ederiz. Maalesef ülkemizde seçim çalışmaları bu şekilde yapılıyor. Umarım gelecekte , sizlere ulaşmak ve kendimizi anlatmak için daha farklı çalışma yöntemleri bulunur.

Son olarak bir gelenek daha var. Seçim konvoyu. Hangi partinin aracı daha fazla , onu sayıyoruz. Fazla olan güçlü demektir. Biz, tüm vatandaşlarımıza ve çevremize duyduğumuz saygı gereği , gürültü kirliliği yaratmamak , akaryakıt israf etmemek , görüntü kirliliğini önlemek için konvoy düzenlemeyeceğiz. Bizim gücümüzü konvoylar değil , sizler belirleyeceksiniz” (balikesir24saat) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP