Yayınlanma Tarihi :

SEÇİM GÜVENLİĞİNİ 5 BİN 161 POLİS VE JANDARMA SAĞLAYACAK

SEÇİM GÜVENLİĞİNİ 5 BİN 161 POLİS VE JANDARMA SAĞLAYACAK

Balıkesir Valiliği, 31 Mart 2019 pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri’nin huzur ve güven içinde yapılması için gerekli önlemleri alırken, il genelinde 3 bin 401 sandıkta 3 bin 27 polis ve 2 bin 134 jandarma olmak üzere toplam 5 bin 161 güvenlik personelinin görevlendirildiği açıklandı.

Valilik’ten yapılan açıklamaya göre, kolluk güçlerince sandık alanları ve çevresinde oy verme ve sayım işlemleri ile sonuçların ilçe seçim kurullarına intikalleri sırasında, İl ve İlçe Seçim Kurulları çevrelerinde, hassasiyet arz eden kurum, kuruluş ve bölgelerde alınan güvenlik önlemleri artırıldı.
Valilik Seçim Koordinasyon Merkezi’nin yanı sıra Kaymakamlıklar, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, elektrik-enerji, iletişim, doğalgaz, sağlık, itfaiye, ulaştırma, su şebekeleri ile görevli kurum ve kuruluşlar nezdinde kurulan koordinasyon merkezleri 7/24 saat esasına göre görev yapacak.

JENERATÖR TAKVİYESİ YAPILDI

Enerji ihtiyacının kesintisiz sağlanması,  trafoların bakımı ve idamesi kapsamında TEİAŞ Balıkesir İletim, İşletme ve Bakım Müdürlüğü ile Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından gerekli tedbirler alındığı ve  jeneratör takviyelerinin yapıldığı bildirildi.

Ayrıca Balıkesir Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Türk Telekom Balıkesir İl Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, AKSA Doğalgaz Dağıtım A.Ş. ve diğer ilgili kurumlar, kendi sorumluluk alanlarıyla ilgili görevlerini sorunsuz bir şekilde yerine getirmek üzere gereken hazırlıkları tamamladı.
İl ve ilçe nüfus müdürlüklerinin , 30-31 Mart 2019 tarihlerinde vatandaşlara yardımcı olmak üzere mesai yapacağı öğrenildi.
298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ve YSK kararları gereğince oy verme günü oy verme süresince bütün umumi eğlence yerleri kapalı kalacak. İçkili yerlerde ve umumi mahallerde her çeşit alkollü içki verilmesi ve içilmesinin yasak olduğu anımsatıldı.  Emniyeti ve asayişi sağlamakla görevli kolluk güçleri dışında ruhsatlı da olsa hiç kimsenin silah taşımayacağı bildirildi. (balikesir24saat) 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP