Yayınlanma Tarihi :

SAYIŞTAY’IN ALTIEYLÜL BELEDİYESİ İLE İLGİLİ RAPORU AÇIKLANDI

SAYIŞTAY’IN ALTIEYLÜL BELEDİYESİ İLE İLGİLİ RAPORU AÇIKLANDI

Altıeylül Belediyesi ile ilgili denetim raporları Sayıştay Başkanlığı ile belediyenin internet sayfasında kamuoyu ile paylaşıldı. Bir yerel gazetenin iddiaları sonrası açıklama yapan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Verilen rapor Altıeylümüzün, milletimizin hakkına, hukukuna nasıl sahip çıktığımızın ispatıdır. Bu işi ne kadar doğru yönettiğimizin tescili oldu” dedi. 

İLGİNÇ İDDiALAR VARDI !

Yerel Marmara Bölge Gazetesi, “Şaibeli ihaleler” başlıklı haberinde Sayıştay denetimlerinde Altıeylül Belediyesi’nin 60 milyon 693 bin liralık 4 ihalesinin şaibeli olduğunu iddia etmişti. Haberde, “Canlı yayında pek çok yanlışını itiraf eden ve Sayıştay raporlarını yok sayan Hasan Avcı, şaibeli ihalelerden kazanç sağladın mı? Bunu da itiraf etsene. Damadını KPSS’siz memur yaptığın gibi 60 milyon 693 bin TL’lik bu 4 ihalede de hısım, akraba, peşkeş ilişkisi var mı? Devletin Sayıştay müfettişleri tarafından usülsüzlükleri tescillenen Hasan Avcı’nın adalet ve şeffaflık edebiyatı yapması Belediyeyi ve partisini zora sokuyor.” ifadelerine yer verilmişti.

AVCI’DAN “ŞEFFAFLIK” VURGUSU

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, bu haberin hemen ardından açıklamalarda bulundu. Başkan Avcı, “Sayıştay Başkanlığı Denetçileri tarafından yapılan denetimlerde belediyemize herhangi bir zimmet çıkmaması işimizi doğru yaptığımızın bir göstergesi olmuş oldu. Altıeylülümüz için yaptığımız tüm işleri ve çalışmaları milletimizin desteğini alarak gerçekleştirdik ve bundan sonra da yine aynı şeffaflıkla çalışmaya devam edeceğiz. Milletimizin hakkına, hukukuna sahip çıktığımız, devletimizin denetleme kurulu olan Sayıştay Başkanlığı tarafından da tescil edildi” dedi.

“BİZ DENETLENMEKTEN RAHATSIZ DEĞİLİZ”

Başkan Avcı; konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bu denetimler rutin olarak devam eden denetimler. Gün geliyor İçişleri Bakanlığı, gün geliyor Sayıştay Başkanlığı’nın müfettişleri gelip belediyemizi denetliyor. Biz denetlenmekten rahatsız değiliz. Elbette eksiğimiz, hatamız vardır. Sayıştay Başkanlığı’nın denetçileri tarafından yapılan denetimlerde belediyemize bir kuruş zimmet çıkmaması milletimizin hakkına hukukuna sahip çıktığımızın, Sayıştay tarafından bir ispatıdır.  Bu konuda aklınızda soru işareti olan vatandaşlarımızın sadece bizim değil bütün belediyelerin bulunduğu raporlar Sayıştay Başkanlığı’nın internet sayfasında yayınlanmaktadır. Bunlar rutin incelemelerdir.

Bizde eksikliklerimizi giderecek, Sayıştay denetçilerinin yaptığı uyarılar doğrultusunda hareket ederek çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tekrar ediyorum Sayıştay Başkanlığı’nın denetçilerinin yapmış olduğu denetlemelerin ardından hazırlamış oldukları rapor doğrultusunda hiçbir zimmet bulgusuna rastlanmaması da bizleri mutlu etti. Verilen rapor Altıeylümüzün, milletimizin hakkına, hukukuna nasıl sahip çıktığımızın ispatıdır. Bu işi ne kadar doğru yönettiğimizin tescili oldu”

Sayıştay’ın Altıeylül Belediyesi ile ilgili raporu Sayıştay ile birlikte belediyenin internet sitesinde de yayınlandı.

https://altieylul.bel.tr:8081/Upload/Mevzuat/e04e00c3-1cb2-460c-ac20-9c6924e5cc62.pdf

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP