Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

SAYIN KILIÇDAROĞLU’NDAN KEMAL’E!

SAYIN KILIÇDAROĞLU’NDAN KEMAL’E!

Yerel seçimlerde Edremit’teki yarış Kamil Saka’nın bağımsız adaylığı ile birlikte üç bilinmeyenli denkleme döndü.

Millet İttifakı’nın CHP’li adayı Selman Hasan Arslan her şeye rağmen favori…

Cumhur İttifakı’nın MHP’li adayı Tuncay Kılıç’ın başarısı CHP’den istifa edip, bağımsız aday olan Kamil Saka’nın alacağı oya bağlı…

Bugüne dek kazanamayacağı hiç bir seçime girmediğini söyleyen Saka’nın kazanması ise çok ama çok zor görünüyor.

Seçim ofisinin açılışında Çelik’in “Ateşteyim” şarkısı eşliğinde çoban ateşini yakan “Efsane Başkan”, “Kazanamayanların partisi, kazananı gördükçe korkar oldu. Hiç merak etmeyin. Kamil yine gelecek ama Kemal gidecek” diyerek sert bir mesaj verdi.

Başkan Saka, daha önce yaptığı açıklamada CHP’nin yeniden köklerine döndüğünde, Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi olduğunda yuvasına döneceği mesajını vermişti.

Son konuşmasında ise gemileri tam anlamıyla yaktı.

47 yıllık partisi CHP ile ipleri koparan Saka’nın söylediklerinde haklı olduğu yönler mutlaka var ama yeniden aday gösterilseydi bugün söylediklerini söyleyebilecek miydi?

Çok uzağa gitmeye gerek yok.

Bakın, Kamil Saka 17 Aralık 2018’de yani CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun doğum gününde eski lideri için ne demiş:

“Aydınlık bir Türkiye için, durmadan yorulmadan çalışan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun doğum gününü kutluyor, ailesi ile birlikte nice yıllar diliyorum”

Yaklaşık üç ay önce aydınlık Türkiye için çalışan “Sayın Kılıçdaroğlu”, Saka’yı aday göstermeyince bir anda “Kemal” oldu.

CHP ise Mustafa Kemal’in partisi olmaktan çıkıp, Atatürkçülükten uzaklaşıverdi.

Bilmem daha fazla söze gerek var mı?

Kaynak : Coşkun YAMAN

YORUM YAP