Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :

“SAVUNMA DURURSA, ADALET DURUR”

“SAVUNMA DURURSA, ADALET DURUR”

Çoklu baro kurulmasının önünü açan kanun teklifi 5 gün süren görüşmelerin ardından Meclis Adalet Komisyonu’nda kabul edilirken, teklifin TBMM Genel Kurulu’na sevki bekleniyor. Buna karşın baroların mücadelesi sürüyor.

Balıkesir Barosu kanun değişikliğine karşı adliye koridorlarında ‘duran avukat hareketi” başlattı. Baronun çağrısına Balıkesir ile birlikte Bandırma ve Edremit’ başta olmak üzere çeşitli ilçelerdeki  avukatlar da uydu.

” Savunma durursa adalet durur” diyen avukatlar,  “Hukukçu milletvekillerimizin TBMM’de yeminlerine sadık kalarak oy kullanmalarını ve meslek örgütleri olan barolara sahip çıkmalarını bekliyoruz. Biz Avukatlar yeminimize sonuna kadar sadık kalacağız ve mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz” mesajını paylaştı.

Bir çok baro başkanı ile birlikte Ankara’da bu yasa teklifinin geri çekilmesi için mücade eden Balıkesir Baro Başkanı Av. Erol Kayabay, çoklu baronun bir FETÖ projesi olduğuna dikkat çekerken, ” Mantık; ya benimsin, ya kara toprağın #ParalelBaroyaHayır ” paylaşımında bulundu. Coşkun YAMAN http://balikesir24saat.com

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP