DOLAR 32,2363 % 0.16
EURO 34,9606 % -0.03
STERLIN 41,1241 % -0.11
FRANG 35,7350 % 0.27
ALTIN 2.412,19 % -0,52
BITCOIN 67.720,27 0.059
Yayınlanma Tarihi :

SARI’DAN YILMAZ’A : MAL VARLIĞINI AÇIKLA

SARI’DAN YILMAZ’A : MAL VARLIĞINI AÇIKLA

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, 31 Mart seçimlerine sayılı günler kaldığını belirterek Balıkesirli seçmenleri sandığa çağırdı. Ahmet Akın’a destek isteyen Sarı,  Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Yücel Yılmaz’ı da sert sözlerle eleştirdi. Yılmaz’ı mal varlığını açıklamaya çağıran milletvekili Sarı, “Çık kendini akla, çık göreve geldiğinde mal varlığın neydi şimdi mal varlığın ne oldu açıkla…” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, CHP Balıkesir İl Başkanlığında Erzincan Milletvekili  Mustafa Sarıgül, Ankara Milletvekili Semra Dinçer ve Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Seçim gününe 10 gün kala düzenlenen basın toplantısında CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın’ın seçim kampanyasını değerlendiren milletvekilleri “kazanacak aday Ahmet Akın” vurgusu yaptılar.

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, Balıkesir’de değişime ve dönüşüme destek olunması için, 31 Mart’ta tüm Balıkesirli seçmenleri sandığa davet ettiklerini söyledi. CHP’li Sarı, “Biz burada memleket, millet meselesi ile bir seferberlik halinde Kuvayi Milliye ruhuna yakışır bir şekilde kenetlenmiş durumdayız. Biraz olsun milletimize nefes aldırabilmek için, halkımıza bu ruha yakışır bir şekilde dayanışarak mücadele ediyoruz. Zorlu bir süreçteyiz. Ülkenin içinde bulunmuş olduğu ekonomik koşulları ortada. Buna can suyu olacak da yerel yönetimlerin değişimi için bir fırsat önümüzde. Bu sebeple de 31 Mart sabaha daha refah ve daha mutlu bir Balıkesir için ütün hemşirelerimi sandığa davet ediyorum. Bu değişime, bu dönüşüme ve bu gelişime destek olabilmek için ben o gün hastaydım, ben o gün yorgundum, torunuma bakıyordum demeden nerede olurlarsa olsunlar 31 Mart sabahı sandıkta olmalarını talep ediyorum. Onun dışında sandık güvenliğimiz çok önemli. O gün sandıkların başında bir seferberlik yapacağız. Her sandığın başına mümkünse 50 tane parti gönüllüsü, değişimin öncüsü bu mücadelenin neferi olan yol arkadaşımızı davet ediyoruz. Sandıkların başında seferberlik yapacağız. Sandıklarda oyumuzu çaldırmayacağız. Çalınmasına da müsaade etmeyeceğiz. Biliyorsunuz ki kenti yöneten anlayış bu konuda uzman bir anlayış” diye konuştu.

“YÜCEL YILMAZ BU KENTİ ADİL VE ŞEFFAF YÖNETMEDİ”

AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın 5 yıllık yönetimini ve anlayışını sert bir dille eleştiren CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, “Yücel Yılmaz bu kente adil şeffaf dürüst hesap verir bir şekilde yönetmedi. Yerel yönetimlerin bu erdemlere sahip belediye başkanları tarafından yönetilmesi gerekmektedir. O başkanlar da Cumhuriyet Halk Partisi kadrosunda olan başkanlarımızdır” dedi.

“KAZANACAK ADAY AHMET AKIN” 

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın’ın Balıkesir’i adil ve şeffaf bir şekilde yöneteceğini vurgulayarak, “Ahmet Akın, hepimize yakın olan doğru, dürüst, çalışkan. 10 yıldan beri alın teri dökmüş milletimizin mücadelesini önderlik etmiş olan milletvekilimiz. Bugün de bu kente hizmet etmek için bir yola çıkmış, bu yolda O’nu yalnız bırakmayacağımıza herkese vurgulamak isterim.”

“YÜCEL YILMAZ VE BÜROKRATLARI MAL VARLIKLARINI AÇIKLASIN”

Milletvekili Sarı, CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın’a destek isterken, AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a sert sözlerle yüklendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın cebinden 5 kuruş harcamadan belediye kaynakları ile seçim kampanyasını sürdürdüğünü iddia eden CHP’li Sarı, Yılmaz’ın mal varlığını açıklamasını istedi.  Sarı şöyle konuştu:

“Büyükşehir Belediyesi olarak ne yapıyorsun? Vatandaşa, ‘şöyle projeler yaptım, böyle projeler yaptım’ dedin. Dedin ama… Çağrıda bulunuyorum. Çık kendini akla, çık göreve geldiğinde mal varlığın neydi şimdi mal varlığın ne oldu,  açık şeffaf bir şekilde vatandaşların önünde kendini aklama fırsatı tanıyorum. Cumhuriyet Halk Partisinin milletvekili olarak sana çağrıda bulunuyorum. Bugün bu çağrıyı da kaçıncıya yapıyorum. Bu çağrıya rağmen hala kör sağır dilsiz bir tavırla siyaset üretmeye devam ediyorlar. Mal varlığını açıklayacaksın. Belediyenin sattığı arazilerde projelerde hiç yerin var mı? Çık vatandaşa bunları anlat. Nereden ne aldın bunları çık anlat. Vatandaş doğru dürüst şeffaf hesap veren Belediye Başkanı istiyor. Hesap sormak istiyor, sen de hesap vereceksin!”

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP