Yayınlanma Tarihi :

SANAYİ ESNAFINDAN ARSLAN’A DESTEK

SANAYİ ESNAFINDAN ARSLAN’A DESTEK

Millet İttifakı’nın CHP’li Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan, Edremit sanayi esnafını ziyaret etti. Edremit merkez sanayisinin ve oradaki emekçilerin yeterli ilgiyi ve desteği görmediğini belirten CHP’li Başkan Adayı Arslan, ‘’Sac ayağımızın en önemli parçası esnafımız. Esnaf güçlü olmadan, hak ettiği değeri görmeden Edremit’in yükselmesi mümkün değil’’ dedi.

CHP ve İYİ Parti İlçe Başkanları ile Belediye Meclis Üyesi Adaylarının katılımıyla Edremit sanayi esnafını ziyaret eden CHP’li Başkan Adayı Arslan, sorunları dinledi, yapacaklarını anlattı.

Belediyeden 5 yıldır hiçbir hizmet alamadıklarını ifade eden sanayi esnafı, özel bir ilgi istemediklerini, her esnaf gibi en insani taleplerini ilettiklerini söyledi.

Yeni dönemde esnaf destekleme projelerinin olduğunu ve bu ekibin başında da bir esnafın olacağını belirten CHP’li Arslan, şöyle konuştu:

“Esnafımız dertli, kederli. Sıkıntılarını çok iyi biliyoruz. Özel bir ilgi de beklemiyorlar.  Çöp konteyneri olmayan, yolları delik deşik, her yağmurda dükkanlarının önünde su biriken, alt yapısı olmayan bir sanayi olur mu? Edremit sanayisinde herkesin işi var. Sanayi esnafı güçlü olmayan kentlerin ileriye gitmesini falan beklemeyin. Bir kentin en üretken emekçileri sanayi esnafıdır. Lafa gelince emekçi, işçi, hak hukuk ama icraat gelince hiçbir çalışma yok. Bu mudur sanayi esnafına reva görülen. Vallahi de billahi de yazıklar olsun. 5 yıldır, 10 yıldır, 15 yıldır koskoca sanayiye bir çivi çakamamış insanlar hangi yüzle esnaftan oy isteyecekler?” (balikesir24saat) 

 

 

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP