ŞAMPİYONLARA YAKIŞIR KARŞILAMA, ALTIN VE PARA ÖDÜLÜ

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
ŞAMPİYONLARA YAKIŞIR KARŞILAMA, ALTIN VE PARA ÖDÜLÜ

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün şampiyon sporcuları Yasemin Adar Yiğit ile Feyzullah Aktürk, Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde düzenlenen Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası’ndan “Altın Madalya” ile döndüler.

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü, şampiyonların bu başarısını Milli Kuvvetler Caddesi’nin başından Büyükşehir Belediyesi binasına kadar gerçekleştirilen kortej yürüyüşüyle kutladı. Yürüyüşü, Büyükşehir Belediyesi önünde tamamlayan sporcuları Başkan Yücel Yılmaz karşılayarak  kutladı.

“ÜLKEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDİYORUZ”

Bu güzel karşılama için herkese teşekkür eden Milli Güreşçi Feyzullah Aktürk, “Biz dışarıda en iyi şekilde ülkemizi temsil ediyoruz. Buraya döndüğümüzde sizler, bizleri onore ediyorsunuz. Ben bu yıl Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübüne transfer oldum. Başkanımız Yücel Yılmaz bu süreçte ve her zaman yanımızda oldu. Bizleri destekleyen herkese çok teşekkür ederiz.” dedi.

HEM ALTIN HEM PARA ÖDÜLÜ : Avrupa Şampiyonları daha sonra Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı 2. Birleşimine katıldı. Mecliste grubu bulunan partilerin sözcüleri tarafından tebrik edilen güreşçilere, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz tarafından ödülleri sunuldu. İki sporcuya 5’er tam altın ve 300’er bin lira para ödülü  verildiği açıklandı. 

“İYİ Kİ VARSINIZ”

Ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmanın herkese nasip olmadığını söyleyen Yasemin Adar, “Feyzullah kardeşimle beraber biz bunu çok iyi bir şekilde yapıyoruz. Benim bu 6’ıncı Avrupa Şampiyonluğum. Memleketime ve ülkeme hayırlı olmasını dilerim. Bize olan desteklerinden dolayı Yücel Başkanıma da çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız. Milli sporcular için elinden gelen desteği gösteren herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Çalışınca, özenince, ayrıntılara dikkat edince, birlik ve beraberlik içinde olunca başarıların gelmeye başladığını söyleyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Her alanda olduğu gibi özellikle de spor alanında gençlerimizi çok destekliyoruz. Güreş branşında iki örnek sporcumuz yanımda duruyor. Yelken branşında Avrupa Şampiyonu olan bir sporcumuz var onu da bir dahaki Meclislerimizden birinde ağırlayacağız. Federasyonlarımızı Balıkesir’e davet ediyoruz. Balıkesir; her şeyin yeşereceği bir Kuvayı Milliye ve Cumhuriyet şehri. Cumhuriyet’in tüm ilkelerine sahip çıkan, demokrasiyi tam benimsemiş yaptığı işi güzel yapan ahlaklı insanların şehri. Kurtdereli Mehmet Pehlivan ‘Ben her güreştiğimde arkamda Türk Milleti’nin gücünü hissederim.’ demiş. Pehlivanlar şehri Balıkesir’e iki sporcumuz da çok yakışıyor. Başarılarının devamını dilerim.” diye konuştu.

(balikesir24saat.com)

YORUM YAP

HAFTANIN MAÇLARI

İstanbulsporİstanbulspor
02 Mayıs 2024

14:00
- - -

Çaykur RizesporÇaykur Rizespor
GalatasarayGalatasaray
02 Mayıs 2024

14:00
- - -

HataysporHatayspor
Gaziantep FKGaziantep FK
02 Mayıs 2024

14:00
- - -

AlanyasporAlanyaspor
AntalyasporAntalyaspor
02 Mayıs 2024

14:00
- - -

MKE AnkaragücüMKE Ankaragücü
SivassporSivasspor
03 Mayıs 2024

14:00
- - -

KaragümrükKaragümrük
KayserisporKayserispor
03 Mayıs 2024

14:00
- - -

KasımpaşaKasımpaşa
FenerbahçeFenerbahçe
03 Mayıs 2024

14:00
- - -

Adana DemirsporAdana Demirspor
KonyasporKonyaspor
03 Mayıs 2024

14:00
- - -

TrabzonsporTrabzonspor
SamsunsporSamsunspor
04 Mayıs 2024

17:30
- - -

PendiksporPendikspor
İstanbul Başakşehirİstanbul Başakşehir
04 Mayıs 2024

17:30
- - -

BeşiktaşBeşiktaş
DETAYLI FİKSTÜR