DOLAR 32,2363 % 0.16
EURO 34,9606 % -0.03
STERLIN 41,1241 % -0.11
FRANG 35,7350 % 0.27
ALTIN 2.412,19 % -0,52
BITCOIN 67.977,91 0.477
Yayınlanma Tarihi :

ŞAMPİYON JUDOCU FUTBOL OYNARKEN KEŞFEDİLMİŞ

ŞAMPİYON JUDOCU FUTBOL OYNARKEN KEŞFEDİLMİŞ

Kazakistan’da düzenlenen turnuvada Japon rakibi Airi Yazawa’yı İppon’la yenerek 63 kg’da Ümitler Dünya Judo  Şampiyonu olan 16 yaşındaki Habibe Afyonlu tüm Türkiye ve Balıkesir’le birlikte antrenörleri Timur Bizsan ve Mehmet Yılmaz’ı da gururlandırdı.
Yıllardır judo sporuna milli takımlarda ve spor kulüplerinde özveriyle hizmet veren iki usta isim şampiyonu Kazakistan dönüşü Edremit Kocaseyit Havaalanı’nda karşılarken, duygusal anlar yaşadı. Habibe Afyonlu yıllardır kendisine hocalık yapan Bizsan ve Yılmaz’a sarılarak emekleri için teşekkür etti.
Edremit’teki  karşılamada Dünya Judo Şampiyonu Habibe Afyonlu’nun ilginç hikayesi de ortaya çıktı. Antrenör Mehmet Yılmaz, Habibe’yi futbol oynarken keşfettiğini açıkladı. Yılmaz şunları söyledi:
” Yıllar önce Gazi ilköğretim okuluna sporcu seçmek için gitmiştim. Erkeklerle futbol oynayan Habibe dikkatimi çekti. Tüm oyuncuları yıkıp geçiyordu. Beden Eğitimi Öğretmeni arkadaşım Serkan Perçin’e , ‘Bu kızı judocu yapalım’ dedim. Habibe başta futbolu bırakıp, judo yapmak istemedi. Biz babasından ricacı olduk. Israrlı girişimlerimiz sonrası  razı ettik ve judoya başladı. İyi ki de judoya başlatmışız. Bu başarının arkası mutlaka gelecektir”
Judo Antrenörü Timur Bizsan ise Habibe Afyonlu’nun daha önce ki uluslararası turnuvalarda şanssız maçlar çıkardığını ve altın madalyayı kaçırdığını belirtirken, “Bu turnuva hepsinden zordu. Çünkü rakiplerin hepsi Avrupa’da, Dünya’da derece yapmış isimlerden oluşuyordu. Habibe tüm rakiplerini tek tek yenerek, hakkıyla şampiyonluğa ulaştı. Gelecekte bu tempoyla çalışması halinde  Olimpiyatlar’da ülkemizi temsil edeceğine ve derece elde edeceğine yürekten inanıyorum” dedi. Coşkun YAMAN (balikesir24saat)

Kaynak : balikesir24saat

YORUM YAP