DOLAR31,1069% 0.2
EURO33,7025% 0.21
STERLIN39,4391% 0.11
FRANG35,3126% 0.2
ALTIN2.032,81% 0,01
BITCOIN1.619.803-0.215

“SALDIRILAR BİZİ YILDIRAMAZ”

Yayınlanma Tarihi :
“SALDIRILAR BİZİ YILDIRAMAZ”

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, görevi başında saldırıya uğradı. Saldırgandan şikâyetçi olan Başkan Arslan, “Baskılar, tehditler, saldırılar bizi yıldıramaz. Canımız pahasına da olsa Edremitlilerin menfaatlerini, tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumaya devam edeceğim” dedi.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, sabah saatlerinde kendisi ile görüşmek için makamına gelen A.F.’nin  fiziki saldırısına uğradı. Saldırgan emniyet güçleri tarafından gözaltına alınırken, Başkan Arslan, Edremit Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde ayakta tedavi edildi. Ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek saldırgandan şikayetçi olan Başkan Arslan, sağlığının iyi olduğunu ve görevinin başında olduğunu bildirdi.

Başkan Arslan yaptığı açıklamada, baskılara, tehditlere, saldırılara boyun eğmeyeceğini, canı pahasına da olsa Edremitlilerin menfaatini korumaya ve tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmemek için çalışmaya devam edeceğini söyledi.

BAŞKAN OLAYI ANLATTI
Kendisine saldıran kişiyi tanımadığını, aralarında bir husumet olmadığını belirten Arslan, “Bildiğim kadarıyla saldırgan Avcılar altında bir çiçekçinin yerini devralmış. İşyerini  devraldıktan sonra burada düzenleme yapmak istemiş. Bizim araçları orada kullanmış. O nasıl oldu onu da bilmiyorum, tespit eder etmez  araçları geri çektik. ‘Belediyenin yeri’ diye biz niye hizmet edelim. Kiracının kendisinin yapması gerekiyor. Öğrendik ki araçlar için bir para da yatırmamış. Bizde böyle bir şey olmaz dedik. Bunun bir saati, tarifesi var. Araçları çektik, çalıştıkları süre için de gerekli ücreti belirledik. Bugün geldi, ‘inşaatı durdurmuşsun’ dedi. Tehdit etti. Biz burada halkın adına görev yapıyoruz. Baskıyla, zorbalıkla Edremit halkının mallarını peşkeş çekmeyiz. Kamunun, tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmeyiz. “dedi.
“MAFYALARA BELEDİYENİN MALLARINA ÇÖKMEK İSTEYENLERE ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”
Başkan Arslan sözlerini şöyle sürdürdü:

“ Bu saldırılar bizi yıldıramaz. Bunlara karşı çok ciddi mücadeleler veriyoruz. Son mücadelemizde de görevimizi yaptığımız için saldırıya uğradık. Sağ olsun bütün yol arkadaşlarımız, mesai arkadaşlarımız, bizi seven tüm insanlar yanımızda oldu. Bu konuda duyarlılık gösteren herkese çok teşekkür ediyorum.  Çünkü bu bizim şahısla olan kişisel bir çekişmemiz değil. Tamamen görevimizi yerine getirdiğimizden dolayı bu saldırıya uğradık. Bu saldırı kabul edilemez. Burası Edremit halkının makamıdır. Bu olaylara karşı hep birlikte dik durmaya devam edeceğiz. Öyle mafyalara, belediyenin mallarına çökmek isteyenlere asla müsaade etmeyeceğiz. Canımız pahasına da olsa buna asla izin vermeyeceğiz” (balikesir24saat.com)

YORUM YAP