DOLAR31,0079% 0.31
EURO33,5437% 0.26
STERLIN39,1889% 0.35
FRANG35,2343% 0.43
ALTIN2.016,43% 0,22
BITCOIN1.598.400-0.612

“SAHTE İMAM” CİNSEL TACİZDE BULUNUNCA YAKAYI ELE VERDİ!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“SAHTE İMAM” CİNSEL TACİZDE BULUNUNCA YAKAYI ELE VERDİ!

Dursunbey’de “Ericek imamı” B.Ç. , Kur’an kursundaki 7 çocuğa cinsel istismarda bulundu. Gözaltına alınarak mahkemeye sevk edilen sanığın “sahte imam” olduğu ortaya çıktı.

TUTUKLANIP CEZAEVİNE KONDU

Balıkesir’in Dursunbey ilçesine bağlı kırsal Ericek Mahallesi’nde kendisini “imam” olarak tanıtan ve köyde imam olmaması nedeniyle vatandaşların imamlık yapmasını kabul ettiği B.Ç., Kur’an kursundaki yaşları 8 ile 12 arasında değişen 3’ü kız 4’ü erkek olmak üzere 7 çocuğa cinsel istismarda bulundu. Çocukların olayı ailelerine bildirmeleri üzerine, 7 Temmuz’da imam hakkında Dursunbey Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma açıldı. Gözatına alınan sanık tutuklanarak Kepsut Cezaevi’ne gönderildi.

“BAŞKA MAĞDUR VAR MI YOK MU ARAŞTIRILIYOR”

Ericek Muhtarı Erdoğan Çay, “Köyümüzdeki 7 çocuğun imam tarafından cinsel tacize uğradıkları iddiası var. Çocukların ailelere anlatmasıyla anlaşıldı, hemen jandarmaya bildirdik. Soruşturma sürüyor. Başka mağdur çocuğun olup olmadığı araştırılıyor” dedi.
“SON DERECE VAHİM VE ENDİŞE VERİCİ”

Balıkesir Sokak Çocukları Derneği Başkanı Muhammet Karakoyun olayın son derece vahim ve endişe verici olduğunu belirtirken, “Bu imamın en ağır şekilde cezalandırılmasının yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, il ve ilçe müftülüğü bünyesindeki bu görevlilerin böyle eğilimlerinin olup olmadığı ne derece araştırılıp inceleniyor? Bu kişiliksizleri şiddetle kınıyoruz. Kuranı Kerim öğrenmeleri ve dini, ahlaki eğitim almaları için gönderildikleri camide böyle sapkınların cinsel tacizine, tecavüzüne uğrayan yavruların psikolojileri ne olacak? Bu olayın takipçisi olacağız.” açıklamasında bulundu.

“BU ADAM DİYANET PERSONELİ DEĞİL, SAHTEKAR”

Yaşanan olayın ardından Balıkesir İl Müftülüğü, tutuklanan kişinin diyanete bağlı bir personel olmadığını açıkladı.

Diyanet-Sen Balıkesir Şube Başkanı Mehmet Akif Gerboğa ise kendisini “imam” olarak tanıtan kişinin karıştığı iddia edilen “cinsel taciz” olayıyla ilgili yazılı açıklama yaparken, “Bu adam sahtekar” dedi.
Gerboğa’nın açıklaması şöyle;
“Dursunbey İlçemizin bir mahallesinde sahtekar biri kendisini İmam olarak tanıtmış ve köy halkı tarafından camide görevlendirilmiştir. Bulunduğu köyde ahlak dışı olaylar yaşandığı iddiası ile gözaltına alınmıştır. Din görevlilerimizi zan altında bırakan bu olay haber olarak sosyal medyada ve basında paylaşılmaktadır.
Bu şahıs Diyanet personeli değil, imam değildir. Ne il Müftülüğümüzün ne de ilçe Müftülüğümüzün bilgisi dahilinde çalıştırılan biri değildir.
‘Köyümüze görevli tutacağız’ diye Müftülüğü arayan muhtarlara, Müftülüğümüzce böyle bir durumun söz konusu olmayacağı, izin verilmeyeceği belirtilmektedir. Camiler düzenli aralıklarla denetlenerek bu şahıslar engellenmektedir.”

“40 MAHALLEDE KADROLAR BOŞ”

“Dursunbey’in kırsal mahallelerinde an itibariyle 40 kadro boştur. Diyanet İşleri Başkanlığı personel aldığında bu kadrolar doldurulabilmektedir. Bu olay Diyanet İşleri Başkanlığımızın önemini göstermektedir. Böyle bir kurum olmasa camilerimiz terör örgütlerinin eline dahi geçme ihtimali söz konusudur. Bu şahıs köylünün bulduğu, köylümüzü de kandıran sahtekarın tekidir. Sahte imamdır. Hiçbir din eğitimi yoktur. Ne İmam Hatip mezunudur ne de İlahiyat Fakültesi mezunudur.
Diyanet İşleri Başkanlığımızın kurslarında dahi temel Kuran eğitimi almamış biridir. Araştırmadan haber yapılması camiamızı üzmüştür. Değerli Basın Mensuplarımızdan istirhamımız bu haberdeki yanlış bilginin düzeltilmesidir.” (balikesir24saat.com)

YORUM YAP

İsmail Duman16 Temmuz 2022 / 20:58Yanıtla

Böyle saçma bir durum olabilir mi?
7 evladımız zarar görüyor, açıklamaya bakın lütfen.
Hiçbir zaman dine bu kadar zarar verilmedi!
Halk mı denetleyecek ibadethaneleri, ne işe yarar diyanet, nerede kullanıyorsun bu kadar yüksek bütçeyi?!
Yazıklar olsun be!