SAĞLIKTA ŞİDDET BİTMİYOR! « Balıkesir Son Dakika – Balıkesir24SAAT

14 Ekim 2021 - 17:17

SAĞLIKTA ŞİDDET BİTMİYOR!

SAĞLIKTA ŞİDDET BİTMİYOR!
Son Güncelleme :

30 Kasım 2020 - 17:44

Burhaniye Devlet Hastanesi’nde Covid-19 Polikliniğine PCR testi yaptırmaya gelen bir hasta testi için sürüntüsü alındıktan, akciğer grafiği çekildikten sonra kan vermek istemediğini söyleyerek bir doktor ile hemşireyi darp etti.

Balıkesir Tabip Odası Başkanı Dr. Necdet Uçan, bu olayı kınarken, darp edilen doktorla hemşireye geçmiş olsun dileklerini iletti. Uçan, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
“Maalesef ülkemizde her saat başı bir sağlık çalışanı şiddete uğramaktadır. Ve şiddet sağlık çalışanlarının canını dişine takıp, gece-gündüz demeden mücadele verdiği pandemi döneminde dahi sürmektedir
Son örneği Burhaniye Devlet Hastanesi’nde27 Kasım 2020 cuma günü akşam nöbetinde Covid-19 Polikliniğine gelen PCR testi için sürüntüsü alınan, akciğer grafiği çekilen ve kan tetkikine gönderilen hastanın kan vermek istemeyişini bahane göstererek hekim ve hemşire’yi darp etmesi ile sonuçlanmıştır.Bu süreçte,bu akıl almaz olayları kınıyor, hekim meslektaşımıza ve sağlık çalışanına geçmiş olsun diyoruz.
Bu süreçte hem sağlık çalışanları hem de vatandaşlar tükenme noktasında ve çaresizlik içinde iken bunun sağlık çalışanına şiddet olarak yansımasına yol açan nedenler, sorumlularınca giderilmelidir.Aksi taktirde çalışma koşulları tamamen ortadan kalkacaktır.
Tüm yaşanan olumsuzluklara rağmen geleceğe dair umudumuzu diri tutmaya devam ediyoruz. Şiddet uygulayanların hak ettikleri cezalara çarptırılmalarını ve başta sağlık ortamı olmak üzere ülkemizin her yerinde ve her alanında şiddetsiz bir ülke ortamı oluşturma görevi olan tüm yetkilileri sorumluluğa davet ediyoruz.
Bir kez daha yineliyoruz…Özgüven ve cezasızlıktan alınan cesaret; gerekli yaptırımlara uğramaz, yetkililerce tutum alınmaz ise bu ülkede hekimlik yapılamaz, sağlık hizmeti sunulamaz.”  http://balikesir24saat.com

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.