DOLAR31,0079% 0.31
EURO33,5437% 0.26
STERLIN39,1889% 0.35
FRANG35,2343% 0.43
ALTIN2.016,43% 0,22
BITCOIN1.598.400-0.612

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ARAÇ BARİKATI !

Yayınlanma Tarihi :
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ARAÇ BARİKATI !

Balıkesir’de sağlık çalışanları iki günlüğüne iş bırakırken, İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde yapmayı planladıkları basın açıklamasını bahçe araçlarla doldurulduğu için yol üzerinde yapmak zorunda kaldılar.

Balıkesir Aile Hekimleri Derneği, Balıkesir Aile Sağlığı Elemanları Derneği, Balıkesir Dişhekimleri Odası, Balıkesir Tabip Odası, Birlik ve Dayanışma Sendikası, Genel Sağlık İş Sendikası, Hekim Birliği Sendikası, Hekim Sen, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası ve Tabip Sen’in oluşturduğu Balıkesir Sağlık Platformu üyeleri bugün iş bıraktı.
Platformun İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde yapmayı planladığı basın açıklaması ise bahçe resmi ve sivil araçlarla doldurularak engellendi. Sağlık çalışanları basın açıklamasını müdürlüğün dışına çıkıp, yol üzerinde yapmak zorunda kaldı.

Balıkesir Tabip Odası Başkanı Dr. Necdet Uçan, 15 Haziran’da Atatürk Şehir Hastanesi’nde ki basın açıklaması sırasında Valiliğin “Burada basın açıklaması yapamazsınız” talimatıyla karşılaştıklarını belirtirken, “Bu konuda İdare Mahkemesine dava açtık. Bugün kü basın açıklamamızı Sağlık Müdürlüğü bahçesinde yapacaktık. Ancak bahçe resmi ve sivil plakalı araçlarla dolduruldu ve basın açıklamasını yol üzerinde yapmak zorunda kaldık. Valiliğin bu tavrını kınıyorum.” dedi.

Makam ve koltukların gelip geçici olduğunu vurgulayan Uçan, “Bizim mesleğimiz yüzyıllardır var ve yüzyıllarca var olacak. Hiç kimse bizim anayasal hakkımızı engelleyemez, hiç kimse bizi haklarımızı savunmaktan vazgeçiremez” diye konuştu. Uçan, araçları İl Sağlık Müdürlüğü bahçesine dolduran yetkililer hakkında da tutanak tuttuklarını açıkladı.

Sağlık çalışanları da “Susma, sustukça sıra sana gelecek”, “Baskıya, şiddete, mobinge hayır” diye slogan atarak, basın açıklamasını engelleme girişimlerini protesto etti. Basın açıklaması sırasında çok sayıda sivil ve resmi polis alanda görevlendirildi. Basın açıklaması olaysız sona erdi. Memet KOŞAR (balikesir24saat.com) 

 

 

 

 

YORUM YAP

Sait Memiş2 Temmuz 2022 / 12:35Yanıtla

Ne çok hakkınız varmış. Biz hastaların hakkını kim savunacak?