SADECE CİĞERLERİMİZİN Mİ, NEFESSİZ KALDIĞI DÜŞÜNÜLÜYOR ???

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
SADECE CİĞERLERİMİZİN Mİ, NEFESSİZ KALDIĞI DÜŞÜNÜLÜYOR ???

Canlar,

Son yıllarda güzel ülkemiz, doğal afetlerle ve ekonomik zorluklarla savaşırken, bir de tüm dünya da olduğu gibi, Corona Salgınında da olumsuz etkilenmektedir.

İpsos araştırma şirketi bayramdan önce yapmış olduğu bir araştırmada, çalışanlarının %44’ü işini kaybetme endişesi yaşadıklarını belirtmişlerdir. Bayram sonrasındaki çalışmada ise, bu endişe %59’a yükselmiştir.

İstanbul Fırıncılar Odası İstanbul genelinde önümüzdeki süreçte, aşısızlara ekmek satışı yapmayacaklarını paylaşmışlar. Bu tür ayrıştırmaların doğru olmadığını ancak aşısız vatandaşlarımızın da öncelikle kendi sağlıklarını göz önüne alarak bir an önce aşılanmalarının en doğrusu olacağı muhakkaktır. Her birey karşısındakine saygıda kusur etmemelidir.

6 Eylül 2021 tarihinde okulların açılıyor olması, aşılanmanın önemini daha da artırmaktadır.

Bakanlık tarafından alınacak önlemlerle, 12 yaşından büyük öğrencileri ve tüm Milli Eğitim(öğretmen-memur) çalışanlarının aşılarını tamamlaması en doğru yaklaşım olacaktır.

Canlar,

İki yıllık Meslek Yüksek Okullarını bitiren evlatlarımız salgın nedeniyle okula devam etmediklerinden dolayı, yüksek öğretim nosyonunu yaşamadan, mezun oldular. Bu şansızlık hem ülke ekonomisine hem de bu genç evlatlarımızın geleceklerine olumsuz yansıyacaktır. YÖK’ün bu durumu telafi edici bir etkinlikte bulunmasının doğru olacağını düşünüyor ve öneriyorum. Bu sürecin son bulması için insanlarımızın sorumluluk anlayışı ile aşılanmalarının yanında ve de önerilen tedbirlere uyulmasıyla aşılacaktır.

Bizler sağlık emekçileri olarak, bakanlığın aşı temini ile özverili bir şekilde vatandaşlarımızı aşılamak için elimizden geleni yapıyoruz ve yapacağız. Vatandaşlarımız da lütfen bir an önce aşı olmaya gelsinler.

‘’AŞIDAN KİMSE ÖLMEMİŞ, AŞI OLMAYANLARDAN İSE ÖLÜMLER ÇOKÇA OLMAKTADIR.’’

Canlar,

Cennet Anadolu’muzun onlarca noktasında ormanlarımız alev alev yanmaktadır. Bu yangın sonrasında bazı köyler-mahalleler, tamamıyla yanmış ve kül olmuştur. Yiten canlarımız olmuştur. Doğayı bizimle paylaşan evcil ve yabani canlıları gözlerimiz önünde kaybediyoruz. Bu acı tablo karşısındaki acizliğimiz, üzüntülerimizi kat kat artırmaktadır.

Yanan alanların bıraktığı görüntü yürekleri dağlıyor. Düşünüyorum benim gibi  geçmişte oraları ziyaret eden ya da tatilini oralarda geçirenler, bu tablo karşısında ne kadar üzüldüklerini tahmin edebiliyorum.

Bir de empati yapıyorum, o bölgede yerleşik yaşayan canlarımızın yanarak yok olan malları, evleri, hayvanları ve önemlisi anıları ve de yaşanmışlıklarını yitirdiler. Onlar için acının tarifi mümkün değildir.

 

Bizlerin, yangın mağdurlarına, maddi ve manevi olarak destek olmamız gerekmektedir. Millet olarak bu zor süreci akıl, hoşgörü ve birlik içinde beraberce aşacağız.

-Ulusumuzun başı sağ olsun.

-Tüm canlarımıza sağlık diliyorum.

-Lütfen aşı olmayanlar, bir an önce aşılarını olsunlar.

 

 

Dr. Hüseyin GÜNDOĞDU

Genel Sağlık İş Balıkesir İl Temsilcisi

Birleşik Kamu-iş Konfederasyon Balıkesir İl Başkanı

YORUM YAP